Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( VHS - Červený drak )
V českém znění: Jan Čenský - William Petersen (Will Graham), Dalimil Klapka - Dennis Farina (Jack Crawford) + Michael D. Roberts (běžec), Michal Pešek - Tom Noonan (Francis Dollarhyde) + Chris Elliott (Zeller), Jiří Plachý - Brian Cox (Hannibal Lecktor) + Paul Perri (doktor Sidney Bloom), Jarmila Švehlová - Kim Greist (Molly Graham), Radovan Vaculík - Peter Maloney (doktor Dominick Princi) + Jim Zubiena (Spurgen), Zbyšek Pantůček - Stephen Lang (Freddy Lounds) + Norman Snow (Springfield) + Frankie Faison (policista Fisk), Jaromír Dulava - Dan Butler (Jimmy Price) + Benjamin Hendrickson (doktor Frederick Chilton), Tomáš Pospíšil - David Seaman (Kevin Graham), Veronika Gajerová - Alexandra Neil (Eileen)

Vyrobilo: ZERO pro společnost Film a Video Studio Prague 1992


2.DABING: ( ČT - Lovec lidí )
V českém znění: Marek Libert - William Petersen (Will Graham), Klára Oltová - Kim Greist Molly Grahamová, Kamila Špráchalová - Joan Allen (Reba McClaneová), Martin Zahálka - Brian Cox (Dr. Hannibal Lecktor), Pavel Šrom - Dennis Farina (Jack Crawford), Tomáš Racek - Stephen Lang (Freddy Lounds), Svatopluk Schuller - Tom Noonan (Francis Dollarhyde), Josef Tuček, Lumír Olšovský - Benjamin Hendrickson (Dr. Frederick Chilton), Pavel Vondra, Michal Holán, Hana Czivišová, Monika Schullerová, Lukáš Jurek, Stanislav Lehký - Frankie Faison (policista Fisk) a další

Překlad: Daniel Čáp
Dramaturgie: Zdeno Kubina
Mistra zvuku: Jozef Kušnír
Asistentka režie: Hana Zapletalová
Vedoucí produkce: Miloš Kostner
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Šéfproducent: Vladimír Tišnovský
Dialogy a českého znění: Mikuláš Pánek
Vyrobila: Česká televize 2010
Naposledy upravil(a) anderson dne 23 bře 2010 00:43, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od AGAMENON »

ČT se opravdu vyhrála, Zahálka na Coxe, bože :roll:
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od DAN K. »

jsem ten prvni kdo kritizuje dabingy Ct, ale tady zasadne nesouhlasim, pan panek odvadi vetsinou velmi dobrou praci. zahalka na ctyricetiletyho coxe byl naprosto presnej. u petersena bych radsi slysel martina stranskeho, ale marek libert nebyl zlej. pri poslechu remingtona steela mam pocit, ze benes 33letyho chlapa uz solidne dabovat nemuze..
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od Džejňulka »

DAN K. píše:pri poslechu remingtona steela mam pocit, ze benes 33letyho chlapa uz solidne dabovat nemuze..
nebylo by to nic divného, ale nepřišlo mi to ,když jsem kus viděla.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od jackb »

doplnění k čt dabingu: Klára Oltová - Molly Grahamová, Kamila Špráchalová - Reba McClaneová, Pavel Šrom - Jack Crawford, Tomáš Racek - Freddy Lounds, Svatopluk Schuller - Francis Dollarhyde, Lumír Olšovský - Dr. Frederick Chilton

jinak dabing byl celkem dobrý. Beneše je škoda, kor když to dělal režisér dabingu Kriminálky Las Vegas, ale Libert se s tím popral naprosto skvěle. Zahálka taky dobrý.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od anderson »

Prave som si to vypocul a musim povedat, ze Zahalka celkom ide. Ale Libert ... to ani omylom. Myslim, ze Benesov hlas nie je tak zostrnuty aby toto nezvladol. U mna je toto zatial najhorsi dabingovy tah CT tento rok. Rovnako ako aj ZIT A ZEMRIT V L.A.
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od Gusta »

čirou náhodou jsem zabrousil do tohoto vlákna, a když čtu ten kýbl nesmyslů, musim říct, že jsem rád, že Miki Pánek disponuje přinejmenším zdravým rozumem, narozdíl od některejch pisálků zde, co by nejpíš protlačovali Beneše na Petersena, i kdyby hrál třeba pubertálního středoškoláka.
o_ciz
Příspěvky: 247
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od o_ciz »

Tento film je notoricky známý tím, že existuje v mnoha odlišných verzích, které obsahují různé přidané či zkrácené scény.

1. dabing je dělán na standardní kinoverzi (Theatrical Cut), která je nejčastěji dostupnou verzí.

2. dabing byl zřejmě vyroben pro speciální DVD verzi (Anchor Bay Special Edition Theatrical Cut), protože obsahuje i přidanou scénu setkání Willa Grahama s realitním agentem.

EDIT: 2. dabing obsahuje i přidanou scénu setkání Willa a Molly v hotelovém pokoji. Jinak jsou ale některé scény oproti normální kinoverzi spíše lehce zkracovány.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od Nanamarak »

Dalimil Klapka ještě Michael D. Roberts (běžec)
Jiří Plachý - Brian Cox (Hannibal Lecktor) + Paul Perri (doktor Sidney Bloom)
Jaromír Dulava - Dan Butler (Jimmy Price) + Benjamin Hendrickson (doktor Frederick Chilton)
Zbyšek Pantůček - Stephen Lang (Freddy Lounds) + Norman Snow (Springfield) + Frankie Faison (policista Fisk)
Radovan Vaculík - Peter Maloney (doktor Dominick Princi) + Jim Zubiena (Spurgen)
Michal Pešek - Tom Noonan (Francis Dollarhyde) + Chris Elliott (Zeller)
Ještě tam dabuje Veronika Gajerová - Alexandra Neil (Eileen)

Čenský je na Petersena dobrá volba, ale neseděl mi Pešek na toho magora. Jinak jde o typický videodabing - herecké výkony dobré, ale počet dabérů a technická kvalita zdrcující.

2. dabing
Stanislav Lehký - Frankie Faison (policista Fisk)
Naposledy upravil(a) Nanamarak dne 22 črc 2021 12:47, celkem upraveno 4 x.
o_ciz
Příspěvky: 247
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Červený drak / Lovec lidí / Manhunter

Příspěvek od o_ciz »

Ano, opakující se hlasy jsou skutečně hodně patrné. Přesto bych řekl, že se pro mne jedná o lepší dabing, než ten novější. Technická kvalita mi přijde v pořádku. Mám rád ten starý devadesátkový zvuk. Překlad je zpravidla velmi dobrý a líbí se mi, že první dabing se nebojí sprostých výrazů. Stačí si porovnat scénu ke konci filmu, kdy Graham sleduje domácí filmy obětí a přijde na to, že vrah pracuje ve vyvolávací laboratoři. Hádka pana Čenského a Klapky s peprnými výrazy skutečně lépe vystihuje napětí celé scény. :D
Odpovědět

Zpět na „Filmy“