Asterix a Vikingové / Astérix et les Vikings

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Asterix a Vikingové / Astérix et les Vikings

Příspěvek od bloom »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související filmy: Asterix a Galové, Astérix a překvapení pro Caesara, Astérix a velký boj, Asterix a Kleopatra, Asterix dobývá Ameriku, Asterix v Británii

1.DABING: Kino
V českém znění: Pavel Trávníček - Roger Carel (Asterix), Ota Jirák - Jacques Frantz (Obelix), Ladislav Lakomý - Vania Vilers (Panoramix), Lucie Vondráčková (Abba), Filip Švarc (Zničehonix), Jiří Prager (Věstihlav), Daniel Dítě - Michel Vigné (Olaf), Zdeněk Dvořák (Majestatix), Ladislav Běhůnek (Trubadix), Zdeněk Junák (vikingský náčelník), Zdeněk Bureš (Alfabetix), Aleš Zbořil (Šprtus), Karel Mišurec (Grafomanix), Dita Kaplanová - Brigitte Viturbes (Vikea), Milan Horský (Automatix), Vladimír Krátký - Pierre Tchernia (vypravěč) + (titulky), Vladimír Hauser, Zora Bösserlová

Překlad: Šárka Bartesová
Produkce: Eva Stožická
Dialogy: Radka Přibyslavská
Režie českého znění: Jindřich Stožický
Vyrobilo: Studio Ebbi pro SPI International v roce 2006

2.DABING:
V českém znění: Zdeněk Junák - Jacques Frantz (Obelix), Karel Mišurec - Vania Vilers (Panoramix), Kateřina Horáčková - Sara Forestier (Abba), Jiří Daniel, Daniel Dítě, Zdeněk Bureš, Martin Sláma, Jan Grygar, Sylva Talpová, Zdeněk Mahdal, Ivana Milbachová, Ladislav Běhůnek, Tomáš Sagher, Petr Štěpán a další

Dialogy: Irena Halová
Zvuk: Michal Zatloukal
Produkce: Peter Čížek, Karolína Zbořilová
Vedoucí dramaturg: Lucie Mitková
Šéfproducent: Branislav Mitka
Režie: Aleš Zbořil
Vyrobila: Brněnská soukromá televize pro JOJ Group v roce 2018
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Asterix a Vikingové

Příspěvek od Budy »

je to asi lepší, že hlavní postavy dabujou pražáci, nedokážu si představit, jak asterixe dabuje někdo z brňáků, ale na obelixe úplně vidím zdeňka junáka.
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Asterix a Vikingové

Příspěvek od HonzaXXII »

Prostě se už naučili zvát si kolegy narozdíl většiny od 90. let, kdy to vypadalo jako že je mezi Prahou a Brnem železná opona. Stejně jako v Praze si dneska na Davida Duchovnyho pozvou Ladislava Cigánka nebo na Joe Pennyho přijede Daniel Dítě, tak když se něco dělá v Brně, a hraje tam Arnold, namluví ho Pavel Soukup, když Bruce Willis, přijede Alexej Pyško, a když je to postavička Obelixe (nebo Alf, ale s ním nic novýho není), tak ho mluví Ota Jirák.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Asterix a Vikingové

Příspěvek od bloom »

Je pravda, že v Brně byl třeba Jiří Štěpnička (Michael Douglas - Traffic) nebo Zlata Adamovská (Meryl Streep - Hodiny). Ale přijde mi, že Cigánek a Dítě už přešli do Prahy a bohužel se zas až tak "jejich" herci nerespektují (Duchovnyho namluvil v seriálu Californiacation Petr Rychlý a s Joem Pennym jsem viděl nějaké dva filmy a v jednom ho dělal Jan Šťastný a ve druhém Luděk Čtvrtlík).

No a tenhle díl Asterixe jsem doplnil, že mi přijde trochu odfláklý. Film sám není zdaleka žádná sláva, ale dabing mu moc nepřidává. Zlatý dabing ČT s dvojicí Terš - Schánilec nebo ty dva předrevoluční s Lábusem - Obelixem. Třeba nechápu proč Asterixe dabuje Pavel Trávníček (nic proti němu, smekám před Terencem, Aldou, Travoltou a filmem Čekej do tmy). Ale to ho obsadili jenom proto, že namluvil Christiana Claviera v hraném Asterixovi (což IMHO taky nebyla úplně nejlepší volba)?
Ota Jirák daboval Obelixe poprvé a nebylo to vůbec špatné, líbil se mi nejvíc z celého dabingu. Škoda, že si to do parády nevzal buď Jiří Strach (podobně jako Pixarovky) nebo Jiří F. Svoboda nebo Marie Fronková, co dělali předchozí díly.
Každopádně Asterix dobývá Ameriku byl ještě mnohem horší.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Asterix a Vikingové

Příspěvek od HonzaXXII »

Mně se hraný Asterix i jeho dabing líbil, já tam nic divnýho neviděl, a Trávníček to aspoň podle mě dělal dobře. Tohohle jsem ještě neviděl, tak nebudu posuzovat, ale tragédie to podle mě nebude.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Asterix a Vikingové

Příspěvek od bloom »

Tragédie to není, ale škoda jen, že se nedodržují příslušní stálí dabéři.
Já mám Claviera spojeného s Oldřichem Víznerem z Návštěvníků, ale ten už ho bohužel podle mě asi dělat nikdy nebude. (Trávníček podle mě trochu přehrává).
Jinak Lábus byl v 80. letech, aspoň u obou filmů mám v titulkách Ústřední půjčovnu filmů.
bukajkalab
Příspěvky: 82
Registrován: 05 čer 2016 17:00
Bydliště: Jihočeský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterix a Vikingové

Příspěvek od bukajkalab »

Budy píše:je to asi lepší, že hlavní postavy dabujou pražáci, nedokážu si představit, jak asterixe dabuje někdo z brňáků, ale na obelixe úplně vidím zdeňka junáka.
Na Asterixe by možná nebyl špatný Jaroslav Kuneš a se Zdeňkem Junákem souhlasím.
habatom
Příspěvky: 56
Registrován: 28 bře 2012 10:34

Re: Asterix a Vikingové / Astérix et les Vikings

Příspěvek od habatom »

A Asterixe dabuje kdo z těchto herců, nevíte? ;-)
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterix a Vikingové / Astérix et les Vikings

Příspěvek od 1403ka »

No podľa výčtu toho dabingu nahore by som tipoval medzi dvoma dabérmi: Daniel Dítě alebo Zdeněk Junák.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“