Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od Nanamarak »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Stanislav Fišer - Dieter Hallervorden (Harry App), Eva Kubíková - Iris Berben (Jane), Čestmír Řanda - Jacques Marin (Velebníček), Ladislav Županič - Manfred Lehmann (Páter), Eva Svobodová - Lisa Helwig (paní Rozová), Ferdinand Krůta - Fritz Pauli (Berlab), Alois Švehlík - Nino Korda (Castello), Milan Mach - Hans Bergmann (Dr. Bluntschli), Zdeněk Blažek - Josef Moosholzer (průvodčí), Boris Rösner - Andreas Schnoor (recepční), Jiří Zavřel (nádražák), Radan Rusev (číšník ve vlaku), Bedřich Šetena - Leopold Gmeinwieser (taxikář), Bohuslav Ličman - Wilfried vov Acken (1. nemocniční vrátný) + (hlášení v rádiu), Jan Sedliský - Hans-Joachim Frick (šofér), Jarmila Smejkalová - Katren Gebelein (dáma v recepci), Josef Velda - Maximilian Wolters (policejní komisař), Oldřich Vlach - Gert Wiedenhofen (stopař), Karel Fořt - Matthias Hell (2. nemocniční vrátný), Jaroslav Horák (strážmistr na nádraží) Jan Pohan (kriminalista ve vlaku), Karel Chromík (policista ve vlaku), Bohuslav Kalva (chirurg), Václav Stýblo (předseda svazu chovatelů), Stanislav Bruder (lékař ve vlaku), Jan Řeřicha (celník ve vlaku), Vladimír Fišer (titulky) a další.

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
České dialogy: Jaromíra Kryslová
Režie českého znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1983
Naposledy upravil(a) Nanamarak dne 31 pro 2020 10:23, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od Slamáček »

Ahoj,
co se týče dabingu, ač mám rád Stanislava Fišera jako dabéra, jako spousta z nás, myslím si, že se k Didimu hodí více Míra Moravec
Ale je to můj názor, každopádně oba dva filmy byly výborně dabérsky obsazeny
Naposledy upravil(a) Slamáček dne 06 črc 2011 12:51, celkem upraveno 1 x.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od urby »

Opět skvělá ukázka, jak se dá vynikajícím dabingem zvednout úroveň spíše podprůměrné komedie.

Upřesnění :
Alois Švehlík - Nino Korda (Castello), Milan Mach - Hans Bergmann (Dr. Bluntschli), Zdeněk Blažek - Josef Moosholzer (průvodčí), Boris Rösner - Andreas Schnoor (recepční), Jiří Zavřel (nádražák), Radan Rusev (číšník ve vlaku).
Doplnění :
Bedřich Šetena - Leopold Gmeinwieser (taxikář), Bohuslav Ličman - Wilfried vov Acken (1. nemocniční vrátný) + (hlášení v rádiu), Jan Sedliský - Hans-Joachim Frick (šofér), Jarmila Smejkalová - Katren Gebelein (dáma v recepci), Josef Velda - Maximilian Wolters (policejní komisař), Oldřich Vlach (chlápek s batohem), Jan Pohan (kriminalista ve vlaku), Karel Chromík (policista ve vlaku), Bohuslav Kalva (chirurg), Hugo Kaminský (předseda svazu chovatelů), Vladimír Fišer (titulky).

Až někdo skoukne, tak bych prosil o pomoc při určení dabérů těchto postav :
? - Karl Sibold (ředitel hotelu), ? - Matthias Hell (2. nemocniční vrátný).
A zajímalo by mě, koho zde dabují Jaroslav Kaňkovský, Jan Kraus a Petr Skarke. Ani jednoho z nich jsem nezaslechl.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od Laik »

Řekl bych, že předsedu svazu chovatelů dabuje spíš Václav Stýblo.
Uživatelský avatar
markt12
Příspěvky: 1371
Registrován: 08 dub 2010 02:40
Poznámka: Uživatel byl zabanován z důvodu: Smazání všech profilů filmů, seriálů a herců, zdiskreditování databázní hodnoty Dabingfora a sabotování práce ostatních lidí, kteří profily doplňují.

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od markt12 »

Běžel tento film někdy v televizi nebo jen v kině?
Uživatelský avatar
DavidHodan
Příspěvky: 463
Registrován: 06 led 2010 18:07
Bydliště: Plzeň :-)

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od DavidHodan »

V TV tušim 87, nebo 88.
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od urby »

Laiku, měl jsem zpočátku stejný dojem, ale při pozornějším poslechu mi to připadá spíše jako Hugo Kaminský.
Vzpomněl jsem si na jeho trochu výraznější role ve dvou seriálech :
Panoptikum města pražského, 4. část, Letní přeháňka - zahrádkář Čermák a
Dobrodružství kriminalistiky, 3. část, Bertillonáž - policejní ředitel Camecasse.
Zkus si poslechnout, čekám na tvůj názor.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od Laik »

Podíval jsem se na Dobrodružství kriminalistiky a musím říct, že si pořád myslím, že to je Václav Stýblo.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od urby »

Stanislav Bruder (lékař ve vlaku), Jan Řeřicha (celník ve vlaku).
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Ach, milý Harry ! / Ach, du lieber Harry

Příspěvek od urby »

Ten otazník u Václava Stýbla se může smazat. Kolega Laik měl před šesti roky pravdu. Dneska už ho tam také jasně slyším.

Upřesnění:
Oldřich Vlach - Gert Wiedenhofen (stopař).

Doplnění:
Karel Fořt - Matthias Hell (2. nemocniční vrátný), Jaroslav Horák (strážmistr na nádraží).

V čase cca. 43:30 ukazuje Castello jakési ženě v kupé nové kouzlo. Jedná se o jednu krátkou větičku, ale pravděpodobně jí dabuje Regina Rázlová.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“