Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od Laik »

Obrázek
Info: IMDb | CSFD | FDb

1. DABING [VHS]
V českém znění: Antonín Navrátil - Cary Elwes (Robin), Jiří Schwarz - Roger Rees (šerif z Rottingamu), Miriam Chytilová - Amy Yasbeck (Marriana), Ivan Richter - Mark Blankfield (Mrkal), Tomáš Juřička, Blanka Zdichyncová, Jiří Knot - Mel Brooks (rabín Tuckman) + Dom DeLuise (Don Giovanni)

Překlad: Gabriela Zadražilová
Zvuk: Jan Morávek
Režie: Karolína Průšová
Vyrobil: Bonton, Divize Bontonfilms 1994


2. DABING [ČT]
V českém znění: Filip Blažek - Cary Elwes (Robin), Kamila Špráchalová - Amy Yasbeck (Marian), Vladislav Beneš - Roger Rees (šerif z Rottinghamu), Miloslav Mejzlík - Richard Lewis (princ John), Zdeněk Hruška - Dave Chappelle (Hepčík), Jan Vondráček - Mark Blankfield (Mrkal), Stanislav Lehký - Eric Allan Kramer (Jeníček), Vlastimil Bedrna - Mel Brooks (rabín Tuckmann), Dana Hlaváčová - Megan Cavanagh (Broomhilda), Dalibor Gondík - Matthew Porretta (Will Scarlet O'Hara), Jiří Zavřel - Dom DeLuise (Don Giovanni), Jitka Sedláčková - Tracey Ullman (Latrína), Alfred Strejček - Patrick Stewart (král Richard), Karel Gult, Pavel Pípal - Isaac Hayes (Kejchal), Miloslav Študent (královský popravčí), Milan Slepička (rozhodčí turnaje lukostřelců), Jiří Valšuba, Jindřich Hinke (dvořan na turnaji lukostřelců) a další

Překlad a dialogy: Jana Mertinová
Dramaturgie: Michael Málek
Zvuk: Jozef Kušnír
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Asistent režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloš Novák
Režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 2000
Naposledy upravil(a) Laik dne 29 dub 2019 08:10, celkem upraveno 13 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od Budy »

První dabing jsem neslyšel, ale asi bych zůstal u toho ČT.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od Ištván87 »

Opsha píše:Jetš bych k prvnímu, že Jan Morávek určitě nedaboval, tuším že jsem ho někde zaslechl jakožto zvukaře.
To je možný. Na tom VHS v závěrečnějch titulkách neříkali, kdo daboval a kdo se staral o technickou stránku. Jenom režii tam uvedli. Opravím to.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od Ištván87 »

Budy píše:K druhému dabingu:
Pavel Pípal - Isaac Hayes (Kejchal)
Kdo dabuje čarodějnici?
No nejspíš Jitka Sedláčková. Ve filmu jsou v podstatě jenom tři ženské postavy, a Kamila Špráchalová s Danou Hlaváčovou jsou již zabrány...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od Budy »

Vím, ale třeba Pavel Pípal vůbec v titulcích řečený nebyl, přitom tam daboval ne malou postavu. Tak že se to klidně mohlo stát i zde. Původně jsem si myslel, že ji dabovala Jaroslava Kretschmerová, ale po poslechu jsem od toho upustil. :)
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od Ištván87 »

Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
DavidHodan
Příspěvky: 463
Registrován: 06 led 2010 18:07
Bydliště: Plzeň :-)

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od DavidHodan »

Študent - královský popravčí
Slepička - rozhodčí turnaje lukostřelců
Jindřich Hinke - dvořan na turnaji lukostřelců


V prvním dabingu mluví Blanka Zdichyncová Latrínu a Broomhildu, Jiří Knot pak rabbi Tuckmana, Dona Giovanniho a titulky
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od ocypuc »

Zdeněk Hruška - Dave Chappelle (Ahchoo) .. pokud si dobře pamatuju, tak mu říkali Hepčík, stejně tak Dana Hlaváčová - Megan Cavanagh (Broomhilde) byla Broomhilda.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od Budy »

Kdo ve VHS dabingu daboval Davea Chappellea? Vychází mi to na Tomáše Juřičku. :-?
18.05.2008 – 07.05.2015
Jaromír Zezulka
Příspěvky: 1
Registrován: 12 pro 2021 21:16

Re: Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood - Men In Tights

Příspěvek od Jaromír Zezulka »

Budy píše: 04 kvě 2009 17:48 První dabing jsem neslyšel, ale asi bych zůstal u toho ČT.
Já jsem slyšel oba a musíme i se ženou říci, že u prvního jsme se váleli smíchy. Ale už je to alespoň 20 let.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“