Stav beztíže / Defying Gravity

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Joe Black »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD

V českém znění: David Prachař - Ron Livingston (Maddux Donner), Jaromír Meduna - Malik Yoba (Ted Shaw), Jiří Plachý - Andrew Airlie (Mike Goss), Dana Černá - Laura Harris (Zoe Barnesová), Tereza Chudobová - Paula Garcés (Paula Moralesová), Jitka Ježková - Christina Cox (Jen Craneová), Jana Mařasová - Karen LeBlanc (Eve Weller-Shawová), Bohdan Tůma - Dylan Taylor (Steve Wassenfelder), Lucie Vondráčková - Florentine Lahme (Nadia Schillingová), Jolana Smyčková - Alison Matthews (reportérka) a další

Překlad: Petr Anderle
Zvuk: Tomáš Čisárik
Vedoucí dramaturg: Lucie Donátová
Režie: Jiří Kodeš
Vyrobila: FTV Prima s.r.o. ve studiu S Pro Alfa 2010
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Jack_6428 »

Na Davida se těším :-:
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Jack_6428 »

Koukám, že se k dabingu ještě nikdo nevyjádřil, tak sepíšu nějaké dojmy :P

První díl seriálu byl zajímavý a mělo to celkem filmový nádech, vtáhlo mě to do děje. Mohl by z toho být dobrý seriál, ale bojím se, že vícekrát ho na Coolu neuvidíme - jejich programové myšlení není úplně nejlepší a tohle zrovna není seriál, na který by koukal každý.

K dabingu - Slyšet opět Davida Prachaře je fajn a docela se k té postavě hodí. Sice ne tolik jako k Danielovi, ale pasuje to a jde mu to. Bohdan Tůma podává standardně dobrý výkon a opět to k postavě sedne. Jaromíra Medunu jsem skoro nepoznal, takže se evidentně snaží znít trochu jinak než John Locke. Jiří Plachý se snaží, ale popravdě mi ten hlas k jeho postavě nesedne a neuměl jsem se s nima pořádně stotožnit. Myslím, že mohl být vybrán nějaký vhodnější dabér. Chápu však, že hlas p. Plachého je dost pronikavý. Mimochodem, Mike Goss vypadá z profilu jak James Cameron :lol: Milan Slepička na občasné vyprávění byl skvělou volbou. Obecně mám jeho hlas u vyprávění rád, na pohádky výborné. No a Dana Černá? Ta mě mile překvapila. Ona je vždycky fajn, ale líbí se mi, jak umí pracovat s hlasem. Celkově si myslím v pohodě dabing, snad i seriál bude stejně dobrý.

P.S. Doufám, že nejsem jediný, kdo bude na seriál koukat :lol:
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Joe Black »

Jáb nebyl doma, ale brzy se na to podívám. Co jsem jen tak prolétl, musím uznat, že to nevypadá špatně. Seriál si myslím dovysílají, má jen asi 13 dílů...
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Camulator »

Viděl jsem Bratrstvo neohrožených tolikrát, že mě Prachař na Livingstonovi docela zaskočil, připadal mi na něj docela mladý. Ale i tak pěkné.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Jack_6428 »

Moc lidí o tomhle seriálu a dabingu nedebatuje. Nevím proč a trochu mě to znepokojuje. Přece ten seriál, a ani dabing, není tak hrozný, nebo je?
Kouknul jsem na druhej díl a líbí se mi, jak se to zatím vyvíjí. Vypadá to zajímavě a i dvě hlavní postavy jsou mi nyní víc sympatické (Maddux a Zoe).
Příběh plyne celkem pomalu, ale to nevadí. Myslím, že teprve teď ten hlavní děj začne. K dabingu výhrady moc nemám. :)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Newmy »

Já to už viděl v originále a jednou stačilo... bohužel pomalu to plyne všech 13 dílů :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Jack_6428 »

No, mě tohle tempo docela vyhovuje. Konečně to začíná být více zajímavé.
Jinak mě překvapilo (příjemně), že ve třetím díle se Prima obtěžovala a na monitorech ve 33. minutě předělala nápisy do češtiny. To docela oceňuju. :)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Jack_6428 »

Hm, jak to vidím, asi je všem tenhle seriál i dabing ukradenej, což mě celkem mrzí a trochu i štve. Dneska byl 10. díl a pomalu se nám to blíží ke konci. Děj se vyvýji podle mě dost zajímavým způsobem, tempo seriálu mi vyhovuje. Jsem moc rád, že se Prima Cool rozhodla tenhle seriál vysílat. Bohužel se obávám, že ho po odvysílání už nikdy na Coolu neuvidíme, alespoň ne brzy. Nebyl to v zahraničí úplně nejúspěšnější seriál a to, že o něm tady nikdo nemluví tomu také moc nepomáhá. Možná jsem zvláštní, ale opravdu mě ten seriál mile překvapil. Moc jsem od něho nečekal, ale je fajn, je jiný.

K dabingu bych po 10 dílech řekl, že se mi vybrané hlasy velmi líbí a zvykl jsem si na ně. Zpočátku jsem měl problémy s Medunou a Plachým, ale příjde mi, že se naučili, jak s těmi postavami pracovat. Teď znějí úplně fantasticky. Obecně bych řekl, že všichni udělali velký kus práce a dobře ty postavy vystihují. Zejména David Prachař a Dana Černá jakožto hlavní dvojice působí skvělým a autentickým dojmem. Rovněž se mi líbí zvuková stránka - vysílačky, apod. Zatím jsem tam žádnou chybku neslyšel. Akorát dnes byla v překladu jedna drobnost - Donner řekl: "Jsou to kámoši z Air Force." Myslím, že vhodnější by bylo "Jsou to kámoši od letectva." Jinak mě už nic moc nenapadá. :)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Stav beztíže / Defying Gravity

Příspěvek od Jack_6428 »

Seriál právě skončil a je mi to docela líto. Spousta nezodpovězených otázek a spousta možností, jak v příběhu pokračovat.
Velmi jsem si seriál užil a dost mě překvapil. Podle mě je hodně podceňovaný a je škoda, že neexistují další díly.

Chtěl bych Primě poděkovat za vysílání tohoto seriálu a za vynikající dabing, který až na pár drobností nemá chybu. :-:
Škoda, že i ostatní nesdílí moji radost. :|
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“