Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. SÉRIE
V českém znění: Regina Řandová - Lena Headey (Sára Connorová), Petr Neskusil - Thomas Dekker (John Connor), Anna Suchánková - Summer Glau (Cameron), Lukáš Hlavica - Richard T. Jones (James Ellison), Filip Jančík - Brian Austin Green (Derek Reese), Martin Stránský - Garret Dillahunt (Cromartie), Ladislav Cigánek - Dean Winters (Charley Dixon), Klára Jandová - Sonya Walger (Michelle Dixonová), Radek Hoppe a Pavel Vondra - Brendan Hines (Andy Goode), Svatopluk Schuller, Bohdan Tůma a další

Překlad: Renáta Polišenská a Markéta Šerá
Zvuk: Milan Blažek
Dramaturgie: Petr Zenkl
Produkce: Markéta Stegbauerová, Jana Janoušková a Jaroslav Richtr
Dialogy: Veronika Kernová
Režie českého znění: Jiří Kodeš
Vyrobila: S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima s.r.o. 2008

2. SÉRIE
V českém znění: Regina Řandová - Lena Headey (Sára Connorová), Petr Neskusil - Thomas Dekker (John Connor), Anna Suchánková - Summer Glau (Cameron), Lukáš Hlavica - Richard T. Jones (James Ellison), Martin Sobotka - Brian Austin Green (Derek Reese), Hana Ševčíková - Shirley Manson (Catherine Weaverová), Martin Stránský - Garret Dillahunt (Cromartie), Ladislav Cigánek - Dean Winters (Charley Dixon), Nikola Votočková - Sonya Walger (Michelle Dixonová) a další

Překlad: Tomáš Studený a Petr Anderle
Dialogy: Pavla Horňáková, Ivana Kovářová a Jana Dotlačilová
Zvuk: Svatopluk Cechel
Produkce: Markéta Stegbauerová a Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Lucie Donátová
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie českého znění: Jiří Kodeš
Vyrobila: S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima s.r.o. 2009
Obrázek
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od James55 »

Odkud to víš tak brzo? ;) Jinak doufám, ale i věřím, že to bude stejně kvalitní dabing jako u Hrdinů nebo Zoufalých manželek...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od Markus »

Z českých stránek o tomto seriálu. :) No také jsem moc zvědavý. Obsazení se mi vcelku líbí. Filip Jančík i Regina Řandová jsou velice dobré volby. U Petra Neskusila si tedy vůbec nejsem jistý, ale s hodnocením počkám, až to uslyším...
Obrázek
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od DAN K. »

To vzpada fakt dobre, i kdyz ta herecka co hraje saru je urcite mladsi nez regina randova, ale dejme tomu, že ma mladsi hlas. Kdyby me ten serial neznechutil uz v originale, tak byhc se mozna na par dabovanych epizod podival:)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od Markus »

Náhodou, mě se ten seriál hodně líbí. Možná není tak kvalitní jako Hrdinové, ale má zajímavou atmosféru a skvělou Summer Glau v roli Cameron. :) Pravda, jsem spíš seriálový fanoušek, takže oprostit se od filmových Terminátorů pro mě nebyl problém a chápu, že jestli pro někoho jsou filmy svaté, tak u tohohle asi kroutil hlavou... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od Markus »

Tak jsem se právě dodíval na první díl a musím dabing pochválit. Petr Neskusil mě vážně mile překvapil. Ještě odpoledne jsem se díval na Ztraceni, kde daboval Walta a říkal jsem si, že to asi nebude dobré. Ale je vidět, že od dabingu Ztracených uběhl již nějaký čas. V překladu na mě nevybafla nějaká big chyba, která by mě bouchla přes uši, takže spokojenost. ;) IMHO další povedený primácký kousek, což mě po Hrdinech už moc nepřekvapuje. Snad jim to vydrží... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od Markus »

Tak sice si tady povídám sám se sebou :) , ale zrovna jsem koukal na Primě, že seriál posunuli o hodinu později. :roll: Asi to má velký úspěch. Podobně jako Agentura Jasno... :|
Obrázek
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od James55 »

Markus píše:Tak sice si tady povídám sám se sebou :) , ale zrovna jsem koukal na Primě, že seriál posunuli o hodinu později. :roll: Asi to má velký úspěch. Podobně jako Agentura Jasno... :|
A to kvůli seriálu Sběratelé kostí. Jako nic proti němu, ale už ho opakují potřetí :?
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od Markus »

Jn, co naděláme. Hlavně, že to vysílají a snad budou pokračovat i nadále. :)

A ještě k dabingu. Abych jen nechválil. Hlavní role, výkony dabérů i překlad se mi líbí. Co se týče vedlejších rolí, tak jako nad tím, že skoro všechny Terminátory zatím daboval Martin Stránský bych i mávl rukou, ale po dnešním díle jsem u něčeho mírně zakroutil hlavou. V minulém díle se objevila postava herce George Laszla, jehož podobu a samozřejmě i hlas si přisvojil Terminátor jménem Cromartie. V tom díle ho daboval jistý dabér, jehož jméno si nevybavím. V posledním díle však již Cromartieho s podobou Laszla nedaboval ten dabér z minulého dílu, ale opět "terminátoří" dabér Martin Stránský. Jako ok, Martin má charismatický hlas a na Terminátora(y :lol: ) se hodí. Ale proč ho tedy nedaboval už v tom minulém díle? Myslím, že takovéhle čachry s hlasy jsou naprosto zbytečné. A předpokládám, že na takové věci by si měl právě dramaturg Petr Zenkl pro příště dávat pozor. Tedy alespoň myslím, že je tam právě od toho, aby se na seriál podíval a pak řekl rejžovi "Koukněte, tenhle herec už tam bude až do konce první řady a měl by ho dabovat jeden dabér..." a ne ho nechal jenom jeden díl po svém prvním účinkování přeobsadit... ;) Ale samozřejmě do toho nevidím a tak je možné, že to není jeho chyba... Pak se mi moc nezdá Klára Jandová v roli manželky Charleyho Dixona. Klára má pořád hláseček jak 15ti letá Rory Gilmorová a na 35ti letou ženu se mi nějak nehodí. Ale to je asi hlavně můj problém a jinak to za nějaký velký zápor určitě nepočítám. :)

Nechápat špatně, ten dabing se mi vážně moc líbí, ale konstruktivní kritika snad nikdy neuškodí... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Příspěvek od Markus »

A pomalu se začínám vážně zlobit. Ve dvou předešlých dílech daboval Andyho Gooda Radek Hoppe a dnes v budoucnosti ho daboval Pavel Vondra. Takže hlasy nebe a dudy. :roll: Maximálně dobré tak na to, aby si divák Andyho z budoucnosti vůbec nespojil s tím ze současnosti. Začínám si myslet, že z tvůrců dabingu ten seriál ani nikdo neviděl, protože jinak si neumím vysvětlit tohle nemožné přeobsazení z dílu na díl. A to jsem tam navíc toho Radka zaslechl na nějaké vedlejší postavě, takže je to čistě chyba obsazení...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Seriály“