100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Teoretik
Příspěvky: 1872
Registrován: 22 dub 2011 16:28
Bydliště: Polabská nížina

100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od Teoretik »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jan Tříska - Jean-Paul Belmondo (Rocco), Vítězslav Vejražka - Lino Ventura (Hervé Marec dit 'Le plouc'), Josef Langmiler - Reginald Kernan (John Steiner alias Peter Frocht), Lubomír Lipský - Bernard Blier (Mitch-Mitch), Ivanka Devátá - Andréa Parisy (Pepa), Čestmír Řanda - Gert Fröbe (Kastilec zvaný Řepa), Klára Jerneková - Anne-Marie Coffinet (Angela), Ivo Gübel - Pierre Mirat (majitel hospody), Josef Vinklář - Christian Brocard (Křupan, mechanik zvaný Ali), Jiří Novotný - Doudou Babet (Khenouche, číšník), Ladislav Vičar - Pierre Collet (Castiglianův zaměstnanec Ahmed), František Holar - Henri Lambert (Robert, host u Orlanda), Josef Koza (řidič zvaný Ďábelsisko), Adolf Minský - Paul Bonifas (Dr. Magnart), Oldřich Lukeš - Louis Bugette (ZeZe) + (Castiglianův zaměstnanec Husain), Dalimil Klapka (hostinský na konci filmu), Václav Kaňkovský (stopař a udavač ze Šerpy), Josef Mráz (automechanik Abdul), Marie Kohoutová (Sonja), Pavel Spálený - Marcel Bernier (garážmistr Marcel) a další

Zvuk: Milan Bor
Střih: Josef Barták
České dialogy: Bohumil Štěpánek
Režie českého znění: Ludvík Žáček
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů, Filmové laboratoře Barrandov F 11-60094 1966
Naposledy upravil(a) Teoretik dne 18 črc 2020 11:27, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od AngelEyes »

Právě jsem si tenhle film pustil a docela mě překvapilo množství sprostých slov v dabingu... u téhle staré školy bych spíš čekal, že budou dbát na divákovy mravy, a tam je to zatím samé hovno, do prdele, děvka, kurva, seru na tebe:)... kam se hrabe dnešní "zkažená" doba:)
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od AngelEyes »

Zatímco my tady brečíme nad absencí sprosťáren v dabingu, tak některým vadí i slova jako "špinavče" :D

Článek na iDnes: Televizní radě vadí „amorální“ Kráska v nesnázích i Belmondův slovník
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od Ištván87 »

Bože můj, začínám mít vážně strach o ducha národa. To snad není pravda, na co si ty lidi stěžujou. To snad není pravda, co ta televizní rada dělá za ptákoviny: Vzkaz radě pro rozhlas. a televizní vysílání. Vy jedni "cenzurovaní cenzuráti", já se na to "vycenzuruju", "scenzuruju" vám hlavy do záchoda a 300x spláchnu. P.S. : Vy ŠPINAVCI!!! Přeji hezký den.
Doufám, že to je lepší. Taky to vyjadřuje, co jsem chtěl říct a není to neslušný :D
Tak tohle už bylo moc Ištváne. V pravidlech je jasně napsáno, že tady se budou uživatelé chovat slušně. Takhle se vyjadřuj doma, ale na tomto fóru určitě ne! A pokud chceš radě něco vzkázat, obrať se laskavě přímo na ně... Ještě jednou nějaký takovýhle výlev a budeme silně zvažovat ban. Markus
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 10 bře 2009 14:19, celkem upraveno 2 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od HonzaXXII »

Markus: Ale on má vlastně pravdu. To co adresoval radě a co by měl adresovat ještě MINIMÁLNĚ vedení ČT, Novy a Primy, bylo možná i slabý.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od James55 »

HonzaXXII píše:Markus: Ale on má vlastně pravdu. To co adresoval radě a co by měl adresovat ještě MINIMÁLNĚ vedení ČT, Novy a Primy, bylo možná i slabý.
Jestli to chce adresovat radě, tak ať jí to klidně napíše, ale ne sem. Nejsme přece fórum, kde se všichni chovají jako prasata a uráží se jeden přes druhého. Myslím, že je to jasně napsáno v pravidlech. Máme se bavit o dabingu a ne o tom, co udělala nebo neudělala televizní rada :!:
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od Markus »

Honzo, četl jsi vůbec co tam bylo? Myslím, že ne. Vyjmenoval tam snad všechny myslitelné nadávky, jaké existují. Toto je VEŘEJNÉ fórum, kam mohou chodit i malé děti. A takovéhle excesy tady trpět prostě nebudeme... Tím netvrdím, že nemá kus pravdy. Jde jen o to, jak jí prezentuje...
Obrázek
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od Ištván87 »

Nicméně jste mě inspirovali. Nemohli byste mi někde sehnat adresu, kam by šel dopis podobného znění zaslat? Tím mám na mysli samozřejmě, že bych radě pro rozhlasové a televizní vysílání tak nějak ze srdce a upřímně sdělil, kam si můžou strčit svoje žaloby, které se týkají sprosté mluvy a údajně amorálního chování (to že si v krásce v nesnázích dítě lokne vína a jim to vadí, tak to je fakt hukot) ve filmech. Na druhou stranu je fakt, že ta cenzura je poslední dobou nějak dost v módě. Viz. příšerně zprzněný dabing filmu 40 let panic. Kdyby měl teď někdo tu drzost, že by 100 000 dolarů na slunci znovu předaboval, tak by tam ani ten špinavec nebyl. Nevíte, kam bych mohl takovéto dopisy adresovat? Nebojte. Já to na vás nepovím.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od Markus »

Ištván87 píše:Ale mě to bylo jasný, že to tam nemůžu dát. To byla jenom taková sranda. Já to s vaším laskavým dovolením předělám.
Tak pro příště méně srandy a více slušnosti... :) Nejsme sice žádná morální policie, ale čeho je moc... ;)

Co se týče adresy na radu, tak tu fakt nemáme a ani se po ní nesháníme, takže v tomhle ti vážně neporadím. My se zajímáme čistě o kontakty pro nás potřebné, jako jsou dabingová studia či distributoři...
Obrázek
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: 100 000 dolarů na slunci / Cent mille dollars au soleil

Příspěvek od HonzaXXII »

Souhlas. Kdo to kdy slyšel aby fe filmech kde se v originále fakuje bylo v dabingu nejhorší slovo "kruci", a v seriálech pořád "švanda" (dodnes si říkám co je na slově "sranda" mimo podobnost s jiným slovem sprostýho, navíc znám ještě mnohem horší výraz-"prdel") nebo "jsme v loji" a podobný šílenosti. A napiš i televizím, ať když musí vyrábět cenzurovaný dabingy, tak ať aspoň nepředabovávaj.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“