Rango / Rango

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Rango / Rango

Příspěvek od palg »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | SKD

2012 Cena Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků různých žánrů tvorby animované a dětské

V českém znění: Ondřej Brzobohatý - Johnny Depp (Rango), Tereza Bebarová - Isla Fisher (Fazolka), Tomáš Juřička - Ned Beatty (Starosta), Otakar Brousek st. - Alfred Molina (Poutník), Lukáš Hlavica - Bill Nighy (Jake), Jaroslav Kaňkovský - Ray Winstone (Bad Bill), Libor Terš - Harry Dean Stanton (Baltazar), Aneta Talpová - Abigail Breslin (Priscilla), Ladislav Županič - Stephen Root, Timothy Olyphant (Snuggles, Duch západu), Milan Slepička - Stephen Root (Doktor), Jiří Knot - Stephen Root (Merrimack), Pavel Tesař - James Ward Byrkit (Waffles), Tomáš Borůvka - Hemky Madera (Chorizo), Svatopluk Schuller - George DelHoyo (Flan), Aleš Procházka - John Cothran Jr. (Elgin), Libor Hruška (Butrák), Bohuslav Kalva - Alex Manugian (Spoons), Dalimil Klapka - Lew Temple (Furgus), Zdeněk Maryška - Gil Birmingham (Pták), Pavel Pípal - Blake Clark (Bufford), Jiří Prager - Chris Parson (Stump), Jan Přeučil - Gore Verbinski (Turkley), Dagmar Čárová - Claudia Black (Angelique), Daniela Bartáková - Alanna Übach (Boo), Jitka Moučková - Patrika Darbo (Dalila), Ernesto Čekan - Chris Parson (Kinski), Michal Holán (Slamotrus), Eva Spoustová - Patrika Darbo (Maybelle), Jan Szymik - Ryan Hurst (Jedidáš), Hana Ševčíková - Alanna Übach (Fresca), Radovan Vaculík - Vincent Kartheiser (Ezechiel), Petr Meissel, Jiří Hromada, Jindřich Žampa, Jiří Valšuba

Zpívají: Jaromír Holub, Dušan Kollár, Svatopluk Schuller, Jiří Březík

Překlad a texty písní: Petr Putna
Dialogy: Janka Unruhová
Hudební režie: Jiří Březík
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Filip Mošner
Mix zvuku: Shepperton Studios
Režie: Alice Hurychová
Vyrobila: LS Productions dabing 2011
Naposledy upravil(a) palg dne 11 zář 2019 23:33, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rango / Rango

Příspěvek od Joe Black »

WOW, to bude ještě hodně zajímavý, já už si myslel, že zůstanou u Jagelky, kterej v traileru zněl skvěle, ale na neoposlouchanýho Brzobohatýho se těším! :-:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rango / Rango

Příspěvek od Ištván87 »

Ale chtělo by to obsadit ještě někoho známějšího... Ten zbytek obsazení (až na svátečního pana Brouska) je spíš takovej moc typicky dabingovej...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rango / Rango

Příspěvek od Ištván87 »

Tak jsem koukal jak se natáčel originální dabing a je mi jasný, že takhle to bohužel s dabingem nepůjde... Ne že by se to tak dřív u nás nedělalo, ale dneska to asi neprojde.... http://www.youtube.com/watch?v=VL9k7epEtaU
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rango / Rango

Příspěvek od Joe Black »

Skvělý video, škoda, že nejsou možnosti, aby se to podobně dělalo i u nás. :-(
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Rango / Rango

Příspěvek od Pálkman »

Ištván87 píše:Tak jsem koukal jak se natáčel originální dabing a je mi jasný, že takhle to bohužel s dabingem nepůjde... Ne že by se to tak dřív u nás nedělalo, ale dneska to asi neprojde.... http://www.youtube.com/watch?v=VL9k7epEtaU
To taky není tak úplně klasický dabing, ale spíš mluvený (i herecký) projev, na který animátoři přesně nasadí obraz. Výhodu mají zvláště v tom, že nemusí sledovat, to co dabují. Kdyby se takhle měly dabovat u nás zahraniční filmy, tak by to bylo náročné na čas i peníze.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Rango / Rango

Příspěvek od Pálkman »

Joe Black píše:Dabing slušný, ale film je slabší než jsem čekal. Nebavil jsem se tolik, jako u traileru a místama jsem se i nudil, mírné zklamání... :-( A chválím obsazení méně častých dabérů! :-:
Také mě potěšil dabing. Ondřej Brzobohatý má velký talent, který zde zúročil, Tereza Bebarová a Tomáš Juřička mě také mile potěšili. Všichni dabéři, ať už hojně nebo méně obsazovaní, se moc snažili.
Film nebyl animovaná komedie, spíš taková westernová parodie nebo fraška, nápadně připomínající Piráty z Karibiku, některé scény jako vystřižené (brouci odnášející Ranga). Tolik akcí, možná až moc přeplácané, dále mi tam chyběl pořádný příběh (mizení vody je málo, hned mi došlo, že v tom má prsty starosta), děj zbytečně prodlužován a několikrát uvízl na mrtvém bodě (též v Pirátech na konci světa). Závěr nebyl úplně vyřešen. :|
Ale ta animace, téměř dokonalá :-: - obloha, voda, rozbitá láhev, oheň, propracované postavy atd...
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Rango / Rango

Příspěvek od fandadab »

Viděl jsem film 2krát a mě tedy pan Brzobohatý nepřesvědčil, originál s Johny Depem je nesrovnatelně lepší, víc barevnější a plynulejší ve změnách poloh..
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1266
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Rango / Rango

Příspěvek od AGAMENON »

Dneska jsem byl a jsem velmi potěšen, film ze začátku hodně divný a vůbec nelíbil, pak špicová westernová parodie. Dabing se povedl, jen některý vedlejšáky nemuseli dabovat tak výrazné hlasy (Kaňkovský tři) a Laďa na Duchovi, to bylo betelný. Brzobohatý odvedl dobrou práci, jen Juřička mi neseděl, spíš bych byl pro někoho jako je Tomek, prostě starší a drsnější.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Rango / Rango

Příspěvek od palg »

zde musím bohužel souhlasit s Ištvánem, že tento dabing je typicky tuctovej. Mohu porovnat, sledoval jsem oba dabingy s dětmi a zde u mě vítězí slovenský.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“