Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

videofil
Příspěvky: 1998
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od videofil »

Chápu, že Lundgrena nedabuje Soukup, ale mohl ho dabovat alespoň Libor Hruška.
IRONHIDE
Příspěvky: 96
Registrován: 05 led 2011 16:00

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od IRONHIDE »

tak mosim rict ze dabing je hodne luxusni :-: :-:
Uživatelský avatar
Sygi
Příspěvky: 31
Registrován: 06 srp 2010 17:49

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Sygi »

Tak musím říct, že až na nějaké ty hlášky, se dabing povedl...a Mahdala bych moc neřešil, stejně Lundgren moc nemluví a ten hlas se tam docela ztratí
Top Dabéři:
Libor Hruška, Gustav Bubník, Dana Černá, Pavel Rímský, Jaromír Meduna
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4086
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Budy »

Nevyslovuje se tam špatně jméno Gunnar? Ve scéně v jeskyni říká Jason Statham "Gunar", ale v jedničce to byl "Ganr", ne?
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3358
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od jackb »

Budy: Lundgrenova postava je švéd a nejspíš se to jméno švédsky vyslovuje (já osobně vůbec netuším, jen si to myslím ;) ). Ale jinak máš pravdu v jedničce to byl "Ganr"

tom99: Ale režisér se nemůže zaměřit na jeden film a na ten druhý kašlat, musít odsazení přizpůsobit oboum filmům. A to, že bude Mahdal možná (Cage pořád potvrzenej není) dabovat 3 postavy je sice škoda, ale nic se nedá dělat a jestli se potvrdí Wesley Snipes, tak Bohdan bude mít zase 2. V tomhle vznik Blu-Ray dabingu režisérovi hodně pomohl a nemusí Lundgrena s Cagem vůbec řešit a může na ně obsadit Libora Hrušku a Zdeňka Mahdala tak jak se má.

A s předabování kvůli prodloužené verzi bych osobně nepočítál. Novej dabing vznikne jedině pokud nějaká televize bude používát nesestříhanou verzi jedničky a bude chtít tu dvojku sjednotit. Ale i když se ty hlasy lišej, tak ale ty výkony všech dabérů jsou opravdu neuvěřitelný a je radost je poslouchat (je na nich slyšet, že je dabování filmu hrozně bavilo), jen ten překlad občas dost hapruje.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1126
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od puffy »

jackb: mohol by si uviest nejaky priklad pokazeneho prekladu?
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3358
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od jackb »

puffy: Už jsem jic pár vypsal o trochu vejš, ale na co si z hlavy vzpomenu:
Chuckova přezdívka: ve filmu "Vlk samotář", ale je to narážka na film Osamělý vlk McQuade, takže by to mělo být "Osamělý vlk"
Když jim dojdou na letišti náboje, tak řeknou "Jsem prázdej" - já osobně jsem to nikdy nikde neslyšel a celkově mi to příjde divný a "Jsem na suchu" je podle mě lepší
Dolphovo "Goodbye!" je "Hodnej"
Na konci Chuck říká "Zničil si mi práci" - jenže Sly ho o ní připravil (tím, že tam všechny společně zabili)
Sly na Jasona v lese "Tak běž Blesku" - je to narážka na komiksového hrdinu Flashe. A dneska už se jména hrdinů nepřekládaj, takže měl zůstat originál

a určitě ještě něco, ale to už si z hlavy nevybavím

já vím jsou to drobnosti, ale mě tyhle drobnosti prostě vadily
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Lukiz »

Já teda měl pocit, že tam skoro již tradičně přeložili "intelligence" jako "inteligence", byť to tam nedávalo moc smyslu.
Anguilla
Příspěvky: 86
Registrován: 13 říj 2009 02:19

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Anguilla »

Super dabing! A hlaška Arnolda s bottou mě zabila!:D A musim pochvalit že i na tech par vět sehnali Petra Pospichala)
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Fifa.21 »

Mně osobně prostě Expendables ani 1 ani 2 nesedli jako film, je pěkné, že se borci z 80. - 90. let sešli, ale co z toho... Na některé mi přišel až smutný pohled, třeba na Arniho, toho jsem za mých mladých let mohl a teď starý rozcuchaný pán, co řekně pár slov a stěží zvedne zbraň, aspoň tak na mně působil, za to Sylvester a Chuck ty se nezměnili :D Po stránce obsazení fakt bomba, překlad nevím to hodnotit nebudu. Dabingově (herecky) všichni ok, akorát (možná se mi to jenom zdálo) ale pan Pomeje tomu moc nedal a vůbec mi na něj neseděl...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“