Panství Downton / Downton Abbey

Pokračování příště

Moderátor: Michaela_

konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od konupka »

Já bych si dovolil reagovat. Mě se zase jejich obsazení líbí, protože je zde často uváděno, že v českém dabingu zoufale chybí hlasy, případně že někteří režiséři používají stále stejné dabéry, navíc pan režisér Kodeš bývá uváděn jako příklad režiséra s malou fantazií při obsazování. A ejhle, onen režisér přivede do dabingu doposud neznámou herečku, jejíž hlasový projev by navíc nemusel upadnout v zapomnění, na danou postavu se hodí, ale je to zase špatně. Kde má tedy paní Domesová získat praxi, když ne v podmínkách ČT nebo kinodabingu, kde na to je dostatek času? Ale jo, ono bude lepší poslouchat pořád dokola paní Vondrovou nebo Řandovou než někoho nového :roll:
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Eleanor »

Dovolila bych si reagovat na reakci. ;)

Radek Valenta ještě není tak hrozně tragický, ačkoli tam tedy podle mě i tak strašně "trčí", ale zrovna Lucie Domesová mi zní, jakoby režisér sebral nějakou paní na ulici s nulovými hereckými zkušenostmi. Nechci být nezdvořilá, ani nikoho urážet, ale takhle mizerný výkon v dabingu jsem snad ani neslyšela! Paní Domesová mluví nevýrazně, unyle, jakoby jen četla text z papíru a nedávala do toho vůbec žádné emoce. Vůbec neintonuje hlasem.

Pokud se to má, podle tvého názoru, Lucie Domesová někde naučit, ptám se, proč zrovna v seriálu, který je celkem významný, sledovaný, a kde je taková neskutečná smršť prvoligových dabérů? Neposloužila by k tomuto účelu lépe nějaká hloupá telenovela s pěti sty díly, na kterou se skoro nikdo nedívá, a kde je výborných dabérů pomálu?

PS: Raději budu poslouchat stále stejné hlasy, pokud budou kvalitní (nemyslím jimi ovšem paní Řandovou, ani Vondrovou), než rozličné a zcela nové hlasy amatérů...
konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od konupka »

A co bys chtěla aby předváděla za intonační rošády na tichou ušlápnutou britskou komornou? :) Otázkou je, jestli má telenovela o pěti stech dílech, kterou nikdo nesleduje potřebné režisérské vedení, aby se člověk mohl něco naučit ;)
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Eleanor »

Tak tichá a ušlápnutá britská komorná je třeba i Anna Batesová, ale Andrea Elsnerová ji hraje, ne jen čte text ze scénáře. Copak neslyšíš, ten rozdíl, když postava paní Domesové mluví s kýmkoli jiným? Pokud ne, nemá cenu o tom ani diskutovat. :?
konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od konupka »

Samozřejmě, že ten rozdíl slyším a slyší ho pravděpodobně každý. Ale tak zní jakýkoliv v dabingu začínající či zřídka se vyskytující herec, prostě tak nějak ční nad ostatními. Jenže je třeba to překousnout. Nové hlasy jsou potřeba. Anna Batesová je přece jen o něco mladší, energičtější a šťasntější, zatímco Baxterová je životem utrápená šedá myš proto si myslím - a názor nikomu nevnucuji- že sem se projev paní Domesové hodí a může to pro ni v podmínkách ČT dobrá škola. Problém by byl, kdyby byla obsazena na postavu, která je veselá a plná života.
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
dasary
Příspěvky: 5
Registrován: 22 srp 2014 21:41

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od dasary »

Dabing tohoto seriálu pokládám za geniální! :-: (I když možná u mne s jedinou výjimkou - Branson - ale v celkovém vyznění jsem si nakonec zvykla :) ). Zhlédla jsem některé díly v původním znění a mohu jen konstatovat, že lepší dabéry snad nemohla rež. Poledňáková obsadit. V časech častého rychlodabingu je to pro mne důstojná a rovnocenná připomínka dob, kdy dabovaly i naše největší herecké hvězdy. Děkuji :D
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Ištván87 »

Paní Poledňáková je dramaturg. Dabing tohohle seriálu režíruje Jiří Kodeš.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Gusta »

Oldřicha Víznera můžete z 1. série odmazat. Ten pouze měl mluvit Molesleyho, ale na poslední chvíli to neklaplo a byl nahrazen.
ivetama
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2016 13:34

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od ivetama »

Včera jsem konečně viděla dva díly tohoto seriálu v anglickém originále a musím složit poklonu před českým dabingem. Dokonce se mi líbil u paní Patmoreové více hlas Nadi Konvalinkové nežli hereččin vlastní ... ;)
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 999
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Jirka007 »

tak Panství Downton skončilo a musím říct, že s dabingem jsem nadmíru spokojený

líbíli se mi všechny hlavni role vyzdvihnu Terezu Bebarovou, Alenu Vránovou a Simonu Postlerovou a samozřejmě další z ženskýych dabérek

z mužských to je Libor Hruška, Igor Bareš a Martin Písařík

všichni byly vyteční takže děkuji ČT za skvělý dabing
Odpovědět

Zpět na „Seriály“