Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
throwaway-account
Příspěvky: 782
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od throwaway-account »

Ta nabídka AI je pro dnešní lidi úplně stejně lákavá, jako pro Evu v ráji ovoce ze Stromu poznání. Však ono je to pořád o tom stejném. Lidi jsou prostě takové povahy, že když dostanou do ruky technologie, které jim umožní "být jako bohové", tedy všechno vidět a vědět a komunikovat netělesně (bez omezení těla), tak se toho už nikdy nevzdají.
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od DAN K. »

Mně teda mrzí, že s vámi diváky nikdo oficiálně nekomunikuje, protože mám ještě v živé paměti, když jsme večer z domova ve volném čase potřetí s kolegyní po mailu revidovali text tiskové zprávy o přeobsazení Lízy nebo pana Burnse. Co vím já, a vím to opravdu jen z hospody od piva, tak panu Havlovi už to zdraví neslouží a k roli se nevrátí..... Osobně bych z důvodu hlasové podobnosti vybral Petra Meissela, ale verzi s Ondrou jsem neslyšel.
Naposledy upravil(a) DAN K. dne 20 srp 2023 16:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1725
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jack_6428 »

Hmmm. Intuitivně jsem měl stejný pocit :( A proč nikdo nekomunikuje... čas? arogance? peníze? Nevím.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2658
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od KOMZA »

Pálkman píše: 05 črc 2023 14:22 Např. Šáša Krusty v podání Stanislava Lehkého nezní vůbec přirozeně, takže jsem si na něj nedokázal dosud zvyknout.
Tak tady si dovolím nesouhlasit, zrovna Krusty prošel podle mě jedním z „nejčistších“ přeobsazení. Ale samozřejmě nevyvracím ničí názor a dojmy. Každopádně když už se i zmiňuje ta komunikace, dodnes si pamatuji na facebookový příspěvek na stránce Primy Cool, v němž se psalo o smrti Jiřího Brudera a že daboval Krustyho. V komentářích se to mimo jiné hemžilo otázkami, kdo teď bude dabovat Krustyho, že si na změnu diváci nezvyknou a že to bude strašné... Až na to, že tou dobou už pěkných pár let mluvil Krustyho právě Stanislav Lehký. A tomu tam spousta lidí nevěřila.

A samozřejmě nic proti panu Bruderovi, jeho Krustyho jsem měla moc ráda, ale z dnešního pohledu a právě kvůli vývoji postavy, který byl především v posledních 15 letech opravdu podivný, si myslím, že byl Stanislav Lehký na Krustyho skvělou volbou. Jako malá jsem tyhle změny vnímala, i když nechápala, přičemž mě některé i rušily, ale zrovna tato změna nebyl ten případ.

Ale když se vrátím k aktuálně probírané změně, tak Ondřej Brzobohatý mě sice dost hlasově překvapil, ale výsledek se mi bohužel nelíbí. Všímám si, že se stále zmenšuje obsazení a na „hostující dabéry“ se už moc nehraje, tak bych si ze stávajícího obsazení možná dovedla představit Martina Veldu, jak někdo navrhoval výše. Ale stejně mě celé roky fascinovalo, jak dokázal Jiří Havel po 30 let postavu Flanderse udržet téměř stejnou. Ač to není hlavní postava, toho zkrátka nepůjde jen tak nahradit.

Sice už Simpsonovy nesleduji, ale i tak mě mrzí, jak se dabing postupně rozpadá, ale čas je zkrátka neúprosný...
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

Tak to souhlasím. Samotného mě ta kritika Lehkého na Krustym překvapila. Pana Brudera mám moc rád, na Krustyho měl možná až moc milý hlas. Obdivuji jeho rozptyl od Bourvila, Méďi Béďi, Barabáše z Willyho Foga, až po arogantního Krusty, kterému se dokázal přizpůsobit drsnější barvu hlasu, ale zároveň mu dát určité svoje kouzlo a duši. Lehký ale podle mě taky zní se svou hlubokou barvou na Krustym přirozeně a skvěle dokázat na Brudera navázat. Za mě jde snad o nejplynulejší náhradů v Simpsonových a sám z vlastní zkušenoství vím, že ji někteří ani nezaznamenali.
Podobný případ jako Krusty-Bruder, byl podle mě Bedrna-Homer. Potvrdil jsem si to na těch nových upravených ukázkách, pro srovnání je dobré vidět, že Bedrnův Homer zní mileji než Zavřelův. Dobře je to poznat na té opilecké scéně, Zavřel zní fakt vypitě, Bedrna pořád tak nějak roztomile. Mně se určitě více líbilo Bedrnovo pojetí, protože opět dokázal vtisknout Homerovi větší, více pestrou osobnost a duši. Taky měl prostě ten dar - co řekl, to bylo vtipné. :D Dal tomu zkrátka šťávu.
throwaway-account
Příspěvky: 782
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od throwaway-account »

Já jsem už kdysi psal že si myslím že nejlepší náhradou na Krustym místo Jiřího Brudera by byl Ladislav Gerendáš. :D
peno
Příspěvky: 252
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od peno »

Co se týká rozdílů mezi pány Bedrnou a Zavřelem, tak jsem kdysi kdesi slyšel přirovnání, že pan Bedrna mluvil Homera jako českého opilce, zatímco pan Zavřel mluví Homera jako amerického opilce :mrgreen: A musím říct, že když si ty dva porovnám, tak s tím i vcelku souhlasím. Každý z nich si našel svou polohu na Homerovi a žádná z nich není vyloženě špatná.
Bohužel, u Flanderse totéž říct nemohu. Ondřeje Brzobohatého si moc vážím a ve většině jeho dabingových rolí se mi moc líbí, ale tady to prostě nesedlo.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

Toto přirovnání jsem taky už někde slyšel, ale nevztahoval bych ho jen vyloženě na opilce. Prostě Bedrnův Homer zní víc jako typický Čech a Zavřelův Homer jako typický Američan a více se přibližuje originálu. Mně víc sedí se vším všudy Bedrna, ale souhlasím, že si každý našel svou polohu a ani jedna není špatná, zatímco ten Brzobohatý je fakt ,,nouzovka.´´ Nápadá mě, že by byl velký fanoušek Simpsonů (stejně jako Bondovek, kde se mohl zhostit Q) a tak se k dabování dostal.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

Angus MacGyver píše: 16 srp 2023 13:21 Pokud by se pan Jiří Havel nemohl vrátit k Nedu Flandersovi, jako náhrada mě napadá Jiří Kvasnička (Radar O'Reilly z M*A*S*H*e)...
Ten mě taky napadl mezi prvními, ale podle mého názoru už na to pan Kvasnička prostě nemá věk, takže radši bych vyzkoušel mladšího Davida Prachaře, který má podobný hlas - dlouhé roky jsem byl přesvědčen, že právě on nadaboval Garyho Burghoffa v seriálu M.A.S.H. (nesledoval jsem to, je občas zahlédl v TV).
KOMZA píše: 20 srp 2023 14:42
Pálkman píše: 05 črc 2023 14:22 Např. Šáša Krusty v podání Stanislava Lehkého nezní vůbec přirozeně, takže jsem si na něj nedokázal dosud zvyknout.
Tak tady si dovolím nesouhlasit, zrovna Krusty prošel podle mě jedním z „nejčistších“ přeobsazení. Ale samozřejmě nevyvracím ničí názor a dojmy. Každopádně když už se i zmiňuje ta komunikace, dodnes si pamatuji na facebookový příspěvek na stránce Primy Cool, v němž se psalo o smrti Jiřího Brudera a že daboval Krustyho. V komentářích se to mimo jiné hemžilo otázkami, kdo teď bude dabovat Krustyho, že si na změnu diváci nezvyknou a že to bude strašné... Až na to, že tou dobou už pěkných pár let mluvil Krustyho právě Stanislav Lehký. A tomu tam spousta lidí nevěřila.
A samozřejmě nic proti panu Bruderovi, jeho Krustyho jsem měla moc ráda, ale z dnešního pohledu a právě kvůli vývoji postavy, který byl především v posledních 15 letech opravdu podivný, si myslím, že byl Stanislav Lehký na Krustyho skvělou volbou. Jako malá jsem tyhle změny vnímala, i když nechápala, přičemž mě některé i rušily, ale zrovna tato změna nebyl ten případ.
Vysvětlím to, jde čistě jen o subjektivní dojem z dětství. Simpsonovi jsem začal pravidelně sledovat a nahrávat od 13. série (proto mi V. Zavřel nikdy nevadil) to mi bylo 10 let a hlas pana Brudera jsem si ze všech dabérů nejvíce oblíbil a díky němu i postavu Šáši K., který díky němu zněl a vlastně i vypadal jako takový hodný bručoun a vždycky jsem se na něj moc těšil. Takže byl pro mě docela šok, když jsem najednou (z ničeho nic) slyšel v 16. sérii (v roce 2007) jak má Šáši K. cizí - nepřirozeně drsný a arogantní hlas, který mu uplně změnil charakter na sarkastického narcise. Samozřejmě že mám pana Stanislava Lehkého taky rád a uznávám že ho dabuje dobře, takže bych ho určitě neměnil (leda za Ivana Trojana :D ). Později jsem se s velkým překvapením dozvěděl, že už v jedné sérii, tedy 8. k této změně došlo. Jinak jsem si vůbec nevšiml, že se pan Bruder ze začátku střídal s jeho mladším bratrem Stanislavem B..
KOMZA píše: 20 srp 2023 14:42 Ale když se vrátím k aktuálně probírané změně, tak Ondřej Brzobohatý mě sice dost hlasově překvapil, ale výsledek se mi bohužel nelíbí. Všímám si, že se stále zmenšuje obsazení a na „hostující dabéry“ se už moc nehraje, tak bych si ze stávajícího obsazení možná dovedla představit Martina Veldu, jak někdo navrhoval výše. Ale stejně mě celé roky fascinovalo, jak dokázal Jiří Havel po 30 let postavu Flanderse udržet téměř stejnou. Ač to není hlavní postava, toho zkrátka nepůjde jen tak nahradit.

Sice už Simpsonovy nesleduji, ale i tak mě mrzí, jak se dabing postupně rozpadá, ale čas je zkrátka neúprosný...
Já to chápu, Ondřej B. zkrátka Flanderse nezvykle omladil. Musíme doufat v to nejlepší - že se třeba ještě pan Havel k Flandersonovi vrátí a počítat s tím nejhorším - že ne.

Ocenil bych, kdyby pan režisér doplnil několik herců a hereček pouze na vedlejší epizodní role jak to bylo dříve na ČT (Prima mě v tomhle zklamala). Možná by nebylo špatné zasáhnout i do těch, které se pravidelně vrací, pokud jich např. někdo dabuje příliš..
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od palg »

s J. Kvasničkou jako náhrada pana Havla bych souhlasil.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“