Dalimil Klapka

Máte svého oblíbence od CH do K? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Dalimil Klapka

Příspěvek od Pálkman »

Také jsem odchod pana Klapky nečekal, i když jsem věděl o jeho zdravotních problémech, doufal jsem stále, že se z toho dostane a dožije se té 90. Je zvláštní, že jsem na něj dnes několikrát myslel - ráno, když jsem si četl zprávu o Stanislavu Fišerovi, že měl podobný osud jako Jan Werich (když mu doktoři museli vzít hlasivky), jsem si vzpomněl že pan Klapka kdysi chodil s Janou Werichovou (dcerou J. W.). Pak odpoledne když jsem se koukal na Amazing Spider-Man a objevil se tam Stan Lee jsem si říkal, škoda, že nepromluvil a že ho nenadaboval. No a večer při novém díle Simpsonových, také tam se objevily jeho postavy, ale děda S. nepromluvil. Brácha se mě zeptal, proč ten Skinner zní tak divně, jestli taky umřel jeho dabér a já povídám, že né, ale že už to pro něj bylo vzhledem k vysokému věku moc náročné a tak ho nahradil Petr Stach, ale děda mu zůstal. Po skončení jsem zjistil co se stalo.

Dlouho jsem vůbec netušil, že daboval v Simpsonových obě postavy a když jsem to zjistil zde, tak jsem byl ohromen a zdálo se mi to perfektní hlasové odlišení až neuvěřitelné. :-: Po pravdě jsem se na nové díly, které mě už moc nebaví díval hlavně kvůli němu a obdivoval jsem jak mu to šlo. Pak jsem si ho velmi oblíbil jako poručíka Columba, nebo i v jiných filmech, kde hrál Peter Falk, naposledy to byl film Letní bouře, který jsem už znal s Petrem Haničincem, oba tam vynikali. Skvělý byl i ve Futuramě a mnoha dalších seriálech a filmech.

Už jsem to tu v minulosti jednou psal, že pan Klapka byl univerzální dabér, který se dokonale přizpůsobil jakékoliv roli podobně jako Stanislav Fišer, takže mi vůbec nevadilo, že jsem ho slyšel tak často, naopak bude našemu dabingu velice chybět.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2633
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalimil Klapka

Příspěvek od Pan X »

:cry: :cry: Odešla velká LEGENDA nejen dabingu, ale i herectví :cry: hrozně moc mě to mrzí. Pan Klapka vždycky patřil mezi moje herecké vzory a mezi srdcové herce a navždy patřit bude. :cry: Hlas mého dětství a pro mě naprostý profesionál a velký pán. MISTR v oboru, pan herec s velkým H. A taktéž, skvělý imitátor. Naprosto skvělý člověk. :cry: Budete zde moc chybět. Děkujeme za Vaše úžasné role. Za vašeho Petera Falka alias Columba. Za vašeho naprosto skvělého Dědu Simpsona, Ředitele Skinnera a za úžasného Profesora Farnswortha. Za Vašeho skvělého Stana Leeho :cry: a za další skvělé role, které jste kdy ztvárnil. Je to velká ztráta a budete hrozně moc chybět a nikdy na Vás nezapomeneme. Děkujeme za vše :oops: :cry: :cry: R.I.P. "MISTŘE".
Odpovědět

Zpět na „CH-K - Profily dabérů a režisérů“