Tom Hanks

Moderátor: ReDabér

Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Tom Hanks

Příspěvek od Angus MacGyver »

Nemůžu si pomoci, ale pan Procházka ubírá svým hlasem Tomu Hanksovi na určitém dojmu dobrotivosti a laskavosti a činí ho afektovaným...

Jan Hartl by, kdyby daboval, byl skvělý hlas pro Toma Hankse. Pokud jsem viděl správně, audioknihu Forrest Gump namluvil Jan Hartl... :D
Gareth
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2011 22:04

Re: Tom Hanks

Příspěvek od Gareth »

Viděl jsem právě Zachraňte pana Bankse a musím opět potvrdit, že Aleš Procházka se na Toma Hankse vůbec nehodí.
Napadlo mě ale zkusit na Toma Hankse Otakara Brouska ml. Pan Brousek je hlasově velice tvárný, ale přesto mu ve všech polohách zůstává hlasová "kultivovanost", kterou má ve svém hereckém projevu i Tom Hanks. Až se divím, že tato kombinace nenapadla někoho již dříve, když nepočítáme sekci Jiné. Kéž bychom se třeba této kombinace dočkali u Inferna. Dalšího "ufňáganého" Toma Hankse jako např. v Andělech a démonech bych už nesnesl.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Tom Hanks

Příspěvek od puffy »

Netreba vymyslat ziadne blbosti. Jiří Dvořák je perfektna nahrada za neboheho Dlouheho.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
gillan
Příspěvky: 202
Registrován: 14 kvě 2011 19:42

Re: Tom Hanks

Příspěvek od gillan »

Před chvilkou jsem koukal na dokument o slonech na ČT2 a komentář k tomu mluvil takovým tichým příjemným hlasem Saša Rašilov a úplně jsem chvilkami slyšel Vladimíra Dlouhého... ta barva hlasu tam prostě byla ....někdo možná řekne, že jsem asi hluchý, ale já ho tam prostě slyšel. Úplně slyším jeho hlasem mluvit Toma.
Gareth
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2011 22:04

Re: Tom Hanks

Příspěvek od Gareth »

Mě by se po Vladimíru Dlouhém jako nový dvorní dabér Toma Hankse moc líbil Otakar Brousek ml. Jsou si podobní věkem a oba mají takový "kultivovaný" herecký projev. Řekl bych, že i hlasově si jsou podobní.
Divím se, že tato kombinace ještě nikoho nenapadla, ale rozhodně bych se toho nebál jen proto, že to není ozkoušené.
Pokud ne pana Brouska, tak bych zkusil ještě navrhnout Igora Bareše či Jiřího Schwarze. Z již ozkoušených dabérů se mi po Vladimíru Dlouhém nejvíce na Hanksovi líbili Zdeněk Mahdal a Zbyšek Pantůček.
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Tom Hanks

Příspěvek od Dabingfanda »

Mně napadlo,jak by to asi znělo,kdy ho v nějakém filmu daboval Michal Dlouhý .Možná by se nehodil ,ale za zkoušku to stojí.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 937
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Tom Hanks

Příspěvek od Pálkman »

Já už jsem před lety také MD navrhoval v návaznosti na jeho bratra který měl velmi podobný hlas. V Matrixu jsem si změny MD na VM ani nevšiml, ale to bylo dávno, když jsem se ještě o dabing vůbec nezajímal, takže jsem je neměl naposlouchané. Jsem rád, že ho daboval alespoň v Toy Story, ikdyž je to animák. Když jsem si pak pustil originál, tak jsem byl překvapen, jak podobně zněl, protože TH měl výše posazený hlas. Teď má MD hlubší hlas, tak by se hodil ještě víc.
Podobné jemný hlas má i Zdeněk Hruška, kterého někdo také navrhoval, podle mě by ho mohl dabovat jen ve starých filmech, kde je TH mladý.
Z ostatních dabérů, kteří mu už propůjčili hlas se mi nejvíce líbili Libor Hruška a Jan Šťastný. Vladislava Beneše jsem bohužel neslyšel, ale dokážu si ho dobře představit.
Je ale otázkou zda není lepší hledat spíš někoho, kdo má podobný hlas jako Tom H., v takovém případě je asi nejlepší Jiří Dvořák. Není náhoda, že ho režiséři už obsadili 5x.
A ještě se vyjádřím k jeho v současnosti nejobsazovanějšímu dabérovi. Aleš Procházka se na něj podle mě vůbec nehodí, kvůli svému hlasovému projevu.

Dále doplňuji:

Jiné:
Dalimil Klapka ('Ze Země na Měsíc') [namaskován jako stařec]
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9160
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Tom Hanks

Příspěvek od filip »

Teď jsem se díval na film s Igorem Barešem, a v některých polohách mi přišlo, že má hlas lehce podobný panu Dlouhému. Co myslíte, nebylo by zajímavého ho zkusit na Hankse? Pan Procházka ač ho mám rád, je na Hankse podle mě mimo.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
habatom
Příspěvky: 56
Registrován: 28 bře 2012 10:34

Re: Tom Hanks

Příspěvek od habatom »

Od 10.2.2021 na Netflixu Hanksův nejnovější film News of the World (Zprávy ze světa) s CZ dabingem. Hankse dabuje Aleš Procházka.
Trailer: https://www.netflix.com/title/81210670
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tom Hanks

Příspěvek od 1403ka »

Jiné:
Bohdan Tůma ("Greenovi ve velkoměstě") [hlas] :roll:
Odpovědět

Zpět na „H“