Informace o současném dění v dabingu

Zamčeno
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Dosty43 »

Filip Švarc: Dabuju „z leknutí”. Jeden film stihnu za tři hodiny.
https://www.youtube.com/watch?v=4KbBXI5aczM
Zaplman
Příspěvky: 64
Registrován: 01 kvě 2011 19:42

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Zaplman »

"Kolik si v průměru vydělá český dabér? Známe konkrétní cifry"
http://www.fandimeserialum.cz/clanek/12 ... etni-cifry
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6902
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Michaela2 »

No to bych chtěla vidět, jak VZ zvládne za hodinu nadabovat 14 dílů seriálů. Možná takové díly, kde jen "štěká", ale rozhodně ne seriál s důležitou rolí, která je de facto v každé druhé scéně :-?
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od ocypuc »

Tak já bych tomu článku zase tolik nevěřil. Hlavně co se týká té citace, že to bylo na expres.cz. Na té stránce vyšel loni na podzim článek ohledně dabingu, kde výše zobrazený odkaz zmiňuje víceméně vše, co tam bylo napsáno. V něm se třeba píše: K situaci se rozhodla vyjádřit také další zkušená dabérka Nikola Votočková... Přitom ta mi řekla, že pro tento server nic nekomentovala, takže bych bral s rezervou i to, co tam "říkají" ostatní dabéři.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Jelimán »

Dabing není asi zrovna nejlépe placenou profesí, ale ten článek je zvlášťní a hodně zveličuje. Tomu, že Zawadská nadabuje 14 dílů seriálu bych klidně věřil, pokuď tam tedy opravdu nemá nějákou hlavní roli. Dabování je dnes mnohdy hrozný frčák. Nahoře je přece odkaz na rozhovor, ve kterém Filip Švarc říká, že jeden film stihne nadabovat za 3 hodiny. To už je samo o sobě smutné.
Zaplman
Příspěvky: 64
Registrován: 01 kvě 2011 19:42

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Zaplman »

"Úpadek českého dabingu: Režisér Červeného trpaslíka promluvil"

http://www.fandimeserialum.cz/clanek/13 ... -promluvil
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Krikri »

Všechny ty rozhovory s dabéry a režiséry dabingů jsou na jedno brdo, člověk se v nich už nedozví nic nového, než co se dočetl z rozhovorů dva, tři roky zpátky. Co mi v nich ale chybí a co dabéři nespokojeni se zhoršující se kvalitou českého dabingu nikdy ani slovem nezmínili je zbytečné předabování něčeho, co už dabing má a mnohem kvalitnější. Jistě, i ten nový dabing je pro ně zakázka a tudíž výdělek, ale když už se vyloženě v každém rozhovoru ohánějí tím, jak jim tolik záleží na zachování českého dabingu na kvalitní úrovni a přitom se nijak nepozastavují nad zbytečným předabováním, tak mi celý ten jejich boj o zkvalitnění dabingu přijde poněkud pokrytecký. Pokud dabérům vůbec nevadí, že se vytvoří nový, většinou pěti, max. deseti-hlasý dabing pro film/seriál, v jehož předchozím dabingu před lety účinkovalo 30-50 dabérů a každá, i sebemenší postava měla svého, tak je tu něco špatně. Kdyby si ti agenturní dabéři do podmínek přidali i tu o omezení zbytečného předabování již nadabovaného a dosud použitelného, určitě by měli mnohem větší podporu veřejnosti.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
cenda
Příspěvky: 738
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od cenda »

Myslím, že to předabovávání zmiňoval pár měsíců zpátky v nějakým rozhovoru Jiří Krampol v souvislosti s filmem Eso es (sice ten film pojmenoval jako SOS a tvrdil, že to daboval třikrát, ale to je vedlejší). Dan tu dost často vysvětloval, že pokud nějaká stanice z neznámých důvodů svůj dabing zapírá, tak nezbyde nic jinýho než to předabovat. Pak je tu spousta dabingů zničených, nepoužitelných, prostříhaných atd., což je taky důvod k redabingu. Jinak bych s tebou v jedné věci nesouhlasil. Ty stížnosti na dabing většinou pochází od herců, kteří už kvůli tomu prakticky nedabujou (Erbanová, Zawadská, Hruškovi) a když už, tak jenom sporadicky a většinou ve Virtualu nebo na ČT, sem tam pro Primu. Ale herectví je obživa jako každá jiná, všichni musí nějak živit rodinu a když to neudělám já, vezme to někdo jinej - blbej kdo dává, blbější kdo nebere. Spousta herců tvrdí, že když jde točit, tak vůbec neví jakou postavu tam bude dělat a co je to za film a pochybuju, že je většina herců natolik kvalifikovaná, aby znali každej film a věděli, jestli už má nebo nemá dabing. Natožpak, díky vícestopýmu dabingu, kolik lidí je v obsazení. A s tím počtem dabérů - jsou režiséři a Režiséři. Někdo je srdcař a dokáže z uplést z něčeho bič a někdo nedokáže udělat dobrý obsazení i kdyby mu to sponzorovala ČNB.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6902
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Michaela2 »

No že by Rozita Erbanová v době oné krize nebyla obsazována, se říci nedá, naopak dabovala velmi často, dokud z dabingu neodešla, dokonce nechala rozdabované seriály a musela býti přeobsazena. Pokud vím, tak ona v agentuře ani nikdy nebyla. Uvést její jméno vedle V.Zawadské je pěkná blbost.
cenda
Příspěvky: 738
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od cenda »

Já ji tam zahrnul jako člověka, kterej s dabingem seknul po tom, co se vyjádřil o jeho upadající kvalitě a nějak výrazně nepřemýšlel, jestli byla v agentuře nebo ne.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Zamčeno

Zpět na „Současná situace v dabingu“