Až tam nezbyl žádný / And Then There Were None

Moderátor: Sen

Gareth
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2011 22:04

Re: Až tam nezbyl žádný / And Then There Were None

Příspěvek od Gareth »

Já samozřejmě vím, jak to s těmi názvy je a proč se měnili, jsem fanoušek Agathy Christie. Název Deset malých černoušků je u nás opravdu hodně zavedený. Jen jsem chtěl poukázat na to, že Prima nedomyslela tu změnu názvu na černoušky. Když už koupila tento dabing, měla zachovat název Až tam nezbyl žádný, když se tam mluví o vojácích a ne černoušcích. Pokud chtěli použít název Deset malých černoušků, měli si vytvořit nový dabing, kde by vycházeli z knižního překladu s černoušky, přesně jak píšeš Ty.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Až tam nezbyl žádný / And Then There Were None

Příspěvek od Ištván87 »

Ono by to bylo lepší i vzhledem k tomu, že s překladem té básně si v téhle verzi zas tak těžkou hlavu asi nedělali. Některé verše se v češtině vůbec nerýmují.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Až tam nezbyl žádný / And Then There Were None

Příspěvek od fabec122 »

2. DABING - EPIC DRAMA

Petr Neskusil - Aidan Turner (Philip Lombard), Zdeněk Maryška - Charles Dance (sir Lawrence Wargrave), Antonín Navrátil - Sam Neill (gen. John MacArthur), Filip Švarc - Burn Gorman (detektiv William Blore), Petr Gelnar - Douglas Booth (Anthony Marston), Jakub Saic - Noah Taylor (Thomas Rogers), Zdeněk Mahdal - Toby Stephens (Dr. Edward Armstrong), Zbyšek Horák, Dana Černá, Patrície Soukupová, Jiří Krejčí, Libor Terš, Miroslava Součková, Kateřina Petrová a další

Překlad: Helena Rejžková
Zvuk: Radomír Šrámek
Produkce: Zdeněk Mahdal ml.
Dialogy a režie českého znění: Zdeněk Mahdal
Vyrobila: Pro-Time pro lyuno SDI-Media v roce 2022
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“