Elvis / Elvis

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Elvis / Elvis

Příspěvek od cenda »

Já myslím, že by bylo dobré vypracovat takový seznam herců, na které bys Pavla Tesaře nenavrhoval.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elvis / Elvis

Příspěvek od DAN K. »

Myslím, že Tom Hanks je dobrým příkladem nesmyslnosti konceptu spjatého dabéra... Je to příliš velký herecký chameleon na to, aby ho v každé roli daboval stejný herec.... Dabing Elvise jsem neslyšel, ale když u originálu zavřete oči, tak zní Hanksův hlas chvílemi, jako kdyby v angličtině mluvil pan Vlasák, někdy bych si tuhle roli s ním rád poslechl. Hodí se myslím i typově, v té staré podobě by byl přesný a i v té mladší si myslím, že by výrazněji nerušil... ale tu volbu Aleše naprosto chápu. Rozumím tomu, že obsazovat známé americké herce v dabingu je nevděčné, a čím odvážnější člověk je, tím větší čočku za to dostane:(((
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Elvis / Elvis

Příspěvek od bloom »

DAN K. píše: 13 srp 2022 10:14 Myslím, že Tom Hanks je dobrým příkladem nesmyslnosti konceptu spjatého dabéra... Je to příliš velký herecký chameleon na to, aby ho v každé roli daboval stejný herec....
No já si myslím, že kdyby dnes ještě žil Vladimír Dlouhý (který ty Hanksovy proměny zvládal dokonale, např. tak odlišné role jako Forrest Gump a Lupiči paní domácí) a daboval ho v tomto filmu, tak by to jako nesmysl zdaleka nepůsobilo.

Z ostatních obsazení se mi asi nejvíc líbili J. Dvořák a V. Beneš a překvapivě vůbec nezněla špatně kombinace se Zbyškem Pantůčkem (ani jednoho z pánů ale neuvádím v kontextu s touto rolí).
fabec122
Příspěvky: 1582
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Elvis / Elvis

Příspěvek od fabec122 »

Film jsem si pustil v dabingu, a líbil se mi, tak jsem si našel na youtube i některé pasáže v originále, a Hanks tu mluví na svoje poměry hodně zvláštně. Když tu někdo zmiňoval tlačení na pilu, tak mě příšlo, že Hanks v originálě skřípe jako pila, což je oslí můstek k tomu, že podle mého by tu třeba Jiří Dvořák musel tlačit na onu pilu, kdežto Aleš Procházka je k tomuhle projevu přirozeně mnohem blíže.

Pokusy s Janem Hartlem...Na to už je pozdě, Hanksovi bude za pár let 70, jestli se to někdy mělo zkusit, tak po smrti Vladimíra Dlouhého, teď už by to bylo akorát lámaní přes hůl, a zbytečná snaha se zapsat do análů obsazování dabingu. Škoda je Ivana Trojana v Atlasu mraků, tam by seděl dokonale, ale Jiří Dvořák tam všechny ty postavy namluvil taktéž bravůrně.
dabing fans
Příspěvky: 438
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Elvis / Elvis

Příspěvek od dabing fans »

Nikdy není pozdě něco zkusit, lepší pozdě nežli vůbec. Přinejhorším by to spojení nemuselo vyhovovat, ale alespoň kdyby to někdo zkusil, to bych ocenil.
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Elvis / Elvis

Příspěvek od Dabingfanda »

Mohli by zkusit Michala Dlouhého.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“