Opice v zimě / Un singe en hiver

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od bloom »

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od salgado »

Možná trochu zbytečný dabing, originál lze v dnešních podmínkách jenom těžko překonat, nebo se mu alespoň vyrovnat. Ale třeba si tenhle krásný film najde díky dabingu více diváků.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od sud »

Já si myslím, že to špatné určitě nebude. Elmar Kloss je záruka kvality a pánové Rímský a Lněnička si "své" herce již nadabovali a IMHO velmi dobře.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od salgado »

Pan Rímský se mi celkem líbil v Maigretovi, ale ve Francouzském kankánu zase vůbec. Škoda, že pan Švehlík už dabuje tak sporadicky, tahle role by mu ideálně seděla. Jiné varianty obsazení Gabina mě ani nenapadají. Vhodní herci v rozmezí 50-70 let asi došli.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od Budy »

Co Jaromír Meduna?
18.05.2008 – 07.05.2015
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od salgado »

Ten mě ani nenapadl, ale je fakt, že ten má široký herecký rejstřík, a asi by to nemuselo dopadnout špatně.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od cenda »

salgado píše: 15 lis 2022 18:08 Pan Rímský se mi celkem líbil v Maigretovi, ale ve Francouzském kankánu zase vůbec. Škoda, že pan Švehlík už dabuje tak sporadicky, tahle role by mu ideálně seděla. Jiné varianty obsazení Gabina mě ani nenapadají. Vhodní herci v rozmezí 50-70 let asi došli.
Při vší úctě k panu Švehlíkovi, to už by nedopadlo dobře. V jeho zatím posledním hraném filmu Mimořádná událost už je slyšet, že mu, vzhledem k věku, dělá artikulace velké obtíže. V přímé tvorbě se to snese, ale na mikrofon by to už asi nešlo.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od salgado »

Bohužel v této věkové kategorii jsou režiséři velmi omezeni, ale troufám si říct, že právě pan Meduna by se dokázal mnohem lépe stylizovat do Gabinova hereckého projevu.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od Nanamarak »

Na Belmonda by podle mě celkem seděl Radovan Klučka
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Opice v zimě / Un singe en hiver

Příspěvek od Pálkman »

Mně by se líbil Norbert Lichý, myslím, že má i docela podobný hlas jako Jean Gabin, i když ne tak hluboký.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“