Ve službách mafie / Mafioso

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od filip »

TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od salgado »

Pane Bože, proč zrovna Michal Holán? To už ani na ČT nejsou schopni obsadit starší film?
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od cenda »

Tak Sordimu je ve filmu čtyřicet, Michalu Holánovi je čtyřicet, takže čistě podle věku to jde. Nicméně, když si vezmu pro porovnání asi nejklasičtějšího sordiovského dabéra, Miloše Kopeckého, který ho v té době a věku daboval, tak byl, minimálně hlasově, vyzrálejší, zatímco Holán zní pořád jak kluk. Ale počkáme na výsledek a uvidíme, třeba to klapne.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od salgado »

Hlasově je to absolutně mimo. Ale docela by mě zajímalo, jak ti dnešní režiséři uvažují při obsazování. Na Sordiho ve filmu Miláčku, pomoz mi! (1969) je obsazen Miroslav Hanuš, na Sordiho v roce 1962 v tomto filmu Michal Holán. Je v tom nějaká logika? Dramaturgům to nevadí?
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od Michaela2 »

:D :D :D Fakt jsem se začla smát, když jsem si prohledla fotky Sordiho z filmu a představila si Michala Holána. To je úlet :D Kdyby SDI, ale že takové obsazení projde na ČT, to čumím :)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od salgado »

Pan Kvasnička se na fotky nedíval a Sordiho hlas si neposlechl. Holt nová doba, trapas na cestě. :D
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od salgado »

Přitom tam na něj mohl v klidu obsadit Jiřího Hromadu, který ve filmu stejně dabuje.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od DAN K. »

Michaela2 píše: 11 úno 2023 02:54 :D :D :D Kdyby SDI, ale že takové obsazení projde na ČT, to čumím :)
to možná platilo kdysi (těžko říct), ale dnes je ta situace spíš obrácená.

Já to obsazení celkem chápu v tom, že ta role potřebuje nějakýho totálního střelce. Ale samozřejmě, jak už jsem tu psal milionkrát a mnohokrát si ověřil v praxi, u těch starých filmů to chce dabéry starší o 10 až 20 let... Tohle je role pro Petra Rychlého, Zdeňka Hrušku, Davida Novotného...
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od salgado »

Na Primě by asi obsazení dopadlo trochu lépe.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1316
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Ve službách mafie / Mafioso

Příspěvek od Stanley Roe »

Co se týká obsazení filmů, tak nesmí dostat pan Kvasnička volnou ruku, protože ten to má totálně v paži. Je to jen smutná stránka přístupu ČT k této složce dabingu. Hlavně, že jim někdo ten dabing natočí... celkem mě to mrzí. :(

PS: Samozřejmě podle dostupných informací zde na dabingforu dohledatelných to s tím obsazováním nebylo vždy.. horší to je proto, pokud ČT nějak výuznamně nezačala škrtit prostředky vydávané na dabing, že to obsazování právě pro ČT není na lepší úrovni.
Naposledy upravil(a) Stanley Roe dne 24 úno 2023 19:13, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“