Star Trek: Podivné nové světy / Star Trek: Strange New Worlds

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2323
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Star Trek: Podivné nové světy / Star Trek: Strange New Worlds

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | SZ

DABING: SkyShowtime

1.SÉRIE
V českém znění: Petr Štěpán - Anson Mount (kapitán Christopher Pike), Marek Libert - Ethan Peck (Spock), Sabina Rojková - Christina Chong (La'an Noonien-Singhová), Terezie Taberyová - Melissa Navia (Erica Ortegasová), Anna Brousková - Jess Bush (sestra Christine Chapelová), René Slováčková - Rebecca Romijn (Una Chin-Rileyová)

Dále v českém znění: Týna Průchová - Celia Rose Gooding (kadet Nyota Uhura), Michal Holán - Babs Olusanmokun (Dr. M'Benga), Matěj Převrátil - André Dae Kim (Kyle), Luboš Ondráček - Bruce Horak (Hemmer), Vojtěch Hájek - Dan Jeannotte (George Samuel "Sam" Kirk), Martina Šťastná - Rong Fu (Jenna Mitchellová), Lukáš Jurek - Adrian Holmes (admirál Robert April), Petra Hobzová - Lindy Booth (Alora), Jakub Saic - Husein Madhavji (Elder Gamal), Petr Neskusil - Adam Maros (Kier), Martina Kechnerová - Jesse James Keitel (Dr. Aspenová) a další

Překlad: Martin Andryzek
Zvuk: Pavel Balcar
Režie: Vojtěch Hájek
Pro SkyShowtime vyrobilo Iyuno ve studiu S Pro Alfa - 2023

2.SÉRIE
V českém znění: Petr Štěpán - Anson Mount (kapitán Christopher Pike), Marek Libert - Ethan Peck (Spock), Sabina Rojková - Christina Chong (La'an Noonien-Singhová), Terezie Taberyová - Melissa Navia (Erica Ortegasová), Anna Brousková - Jess Bush (sestra Christine Chapelová), René Slováčková - Rebecca Romijn (Una Chin-Rileyová)

Dále v českém znění: Michal Holán - Babs Olusanmokun (Dr. M'Benga), Týna Průchová - Celia Rose Gooding (kadet Nyota Uhura), Jiří Krejčí, Petra Tišnovská, Kristýna Skružná, Jakub Saic, Petra Hobzová, Gustav Bubník, Dušan Kollár, Vojtěch Hájek, Martina Kechnerová, Petr Neskusil, Anežka Saicová, Jaroslava Brousková, Antonie Talacková, Michal Gulyáš, Magdalena Müller, Jakub Novotný, Tobiáš Skružný

Překlad a dialogy: Martin Andryzek
Zvuk: Tomáš Paulas
Režie: Vojtěch Hájek
Pro SkyShowtime vyrobilo Iyuno - 2023
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4725
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Podivné nové světy / Star Trek: Strange New Worlds

Příspěvek od Newmy »

na skyshowtime již první díl 2. série, jak je zvykem, nulové informace o dabingu.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
peno
Příspěvky: 251
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Star Trek: Podivné nové světy / Star Trek: Strange New Worlds

Příspěvek od peno »

Já takové nadšení nad dabingem, jako onen článek nesdílím.
Marek Libert, ač se snažil, nedokázal dát Spockovi tak hluboký hlas, jako Ethan Peck v originále. Za mě by byl lepší Petr Lněnička. Ten umí hlas posadit dostatečně hluboko, abych mu Spocka věřil. Marek Libert, bohužel, ne.
A obsazení Luboše Ondráčka takto po letech že nevadí? Sorry, ale vadí.Místo, aby ho znovu obsadili na Chakoteye ve Fenoménu, obsadí ho sem, do úplně nesouvisející role. To je prostě špatně.
A je toho víc. Dialogy místy také drhnou. Někde si je zkracují, díky čemuž zaniknou vtipy, ale občas úplně vymýšlí, aniž by k tomu byl rozumný důvod. A použít pro Number One "Jednička" mi také trochu rvalo uši. Nevím, jestli se toto už v nějakém jiném dabingu Star Treku použilo, já ty novější Star Treky zase tolik nesleduji, abych se přiznal, ale ze starších jsem zvyklý spíše na Číslo jedna, jak tomu bylo v TNG. A nevidím důvod se tohoto překladu nedržet. Takže za mě z dabingu velké rozčarování.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“