Spider-Man: Napříč paralelními světy / Spider-Man: Across the Spider-Verse

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2279
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Spider-Man: Napříč paralelními světy / Spider-Man: Across the Spider-Verse

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Spider-Man: Paralelní světy

DABING: Kino

V českém znění: Ondřej Havel - Shameik Moore (Miles Morales / Spider-Man), Berenika Kohoutová - Hailee Steinfeld (Gwen Stacyová / Spider-Gwen), Martin Písařík - Oscar Isaac (Miguel O'Hara / Spider-Man 2099), Lukáš Hlavica - Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Kateřina Winterová - Lauren Vélez (Rio Moralesová), David Novotný - Jake Johnson (Peter B. Parker / Spider-Man), Jaromír Nosek - Jason Schwartzman (Dr. Jonathan Ohnn / Flek), Sandra Pogodová - Issa Rae (Jessica Drewová), Ondřej Rychlý - Karan Soni (Pavitr Prabhakar), Martin Trnavský - Shea Whigman (kapitán George Stacy), Erika Stárková - Greta Lee (Lyla), Alan Novotný - Daniel Kaluuya (Hobie Brown / Spider-Punk), Denisa Barešová - Amandla Stenberg (Margo Kess / Spider-Byte), Jan Battěk - Nic Novicki (Lego Spider-Man), Tereza Bebarová - Kathryn Hahn (Olivia Octaviusová / Doc Ock), Ernesto Čekan - Ziggy Marley (Lenny), Petr Rychlý - John Mulaney (Petr Párek / Spider-Vepř), Eva Spoustová - Rachel Dratch (slečna Weberová), Martin Stránský - Mahershala Ali (Aaron Davis), Miriam Chytilová - Peggy Lu (paní Chenová), Radovan Klučka - Metro Boomin (Metro Spider-Man), Filip Antonio - Peter Sohn (Ganke Lee), Patricie Marková - Antonia Lentini (Betty Brantová), Eliška Nezvalová - Sitara Attaie (sestra Rio), Jan Bendig - Jack Quaid (Peter Parker), Vlasta Peterková - Elizabeth Perkins (May Parkerová), Petr Gelnar - Mike Rianda (Ezekiel Sims / Spider-Terapeut), Sharlota - Ayo Edebiri (Glory Grantová), Ondřej Kavan - Andy Samberg (Ben Reilly / Scarlet Spider), Jan Szymik - J.K. Simmons (J. Jonah Jameson), Anna Slováčková - Nicole Delaney (Mary Jane Watsonová), Milada Vaňkátová - Danielle Perez (Charlotte Weberová / Sun-Spider), Zdeněk Maryška, Zuzana Mixová, Jindřich Nováček, Tomáš Borůvka, Kryštof Rímský, David Depta, Michal Gulyáš, Marek Holý, Pamela Soukupová, Miroslav Hrabě, Marek Hrazdil, Vanda Chaloupková, Václav Šanda, Jan Jabůrek, Lucie Štěpánková, Jolana Jirotková, Guillermo Teillier, Lukáš Jurek, Jiří Valšuba, Martin Večeřa, Radka Krninská, Vladimír Žďánský, Daniel Margolius

Překlad: Vojtěch Kostiha
Asistent režie a produkce: Marek Hrazdil, Jan Jabůrek
Zvuk a střih zvuku: Guillermo Teillier
Výsledný mix: Martin Jílek - SoundSquare
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Pro Sony Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2023
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Spider-Man: Napříč paralelními světy / Spider-Man: Across the Spider-Verse

Příspěvek od Ištván87 »

Koukám jak blázen, že u zatím nejlepšího filmu letošního roku nikdo nenapíše dojmy z dabingu, tak se toho alespoň stručně chopím. Asi nikoho nepřekvapí, že je to naprostá špička jako v případě prvního dílu. O dabérech z předchozího dílu asi nemá smysl se zmiňovat, zejména Berenika Kohoutová si tu užije dost širokou paletu emocí. Vypíchnout ale musím hned několik nových dabérů. Martin Trnavský je vynikající a spolu s Berenikou Kohoutovou (resp. jejich postavy) tu mají neuvěřitelně silné, vypjaté momenty a zvládají je naprosto skvěle. Jaromír Nosek jako Flek je v první polovině hodně vtipný, ale skvěle u něj funguje i ten přerod, kdy postupně sílí a je čím dál děsivější. A tak dále - Martin Písařík, Sandra Pogodová, Ondřej Rychlý, všichni fungují skvěle, ale já osobně nejvíc žral výkon Alana Novotného. Je možné, že je ten jeho zvláštní, bezemoční styl (ve spojení s vynikajícím překladem) dán jeho nezkušeností s dabingem, ale takhle nějak by měl Hobbie znít. Je to skvělá postava a skvéle nadabovaná. Klobouk dolů před celým dabingem a samozřejmě před celým filmem. Pokud jste na něj ještě do kina nešli, tak je to naprostá nutnost tohle vidět, protože kromě skvělého dabingu jsou to naprosté vizuální orgie a akční scény (ano, je to animák, ale i tak) jsou naprosto boží. Je fér říct, že jsem film neviděl v originále, takže nějaké zmizelé vtipy nebo pozměněný význam vět nemůžu hodnotit. Takhle jen vím, že jsem si všiml jednoho - dvou momentů, kdy mi přišlo, že tu byla nějaká nepřelozitelná slovní hříčka a taky tu zůstal moment, který kritizovali fanoušci Petera Parkera už v dabovaném traileru. Na začátku Miles říká, že je jediný a pravý Spider-Man, ovšem v originále říká, že je jediný a pravý brooklynský Spider-Man. Jak taktak koukám, na začátku jsem psal něco o stručnosti a vylezla mi z toho esej. Omlouvám se, ale muselo to ven. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Spider-Man: Napříč paralelními světy / Spider-Man: Across the Spider-Verse

Příspěvek od KOMZA »

Nevíte náhodou někdo, kdo daboval Insomniac Spider-Mana? To je tento „videogame guy“ kdyžtak, už si nepamatuju, jak se o něm mluvilo v české verzi: https://youtube.com/shorts/7zYul0PrwVo?feature=share
Ištván87 píše: 05 črc 2023 13:30 Koukám jak blázen, že u zatím nejlepšího filmu letošního roku nikdo nenapíše dojmy z dabingu,
Já šla hned první den a byla jsem nadšená, ale zároveň jsem byla i líná se rozepisovat... :D Teď už raději po takové době čekám na VOD, abych to zhlédla znovu a pečlivěji, včetně animace.
Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 475
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Re: Spider-Man: Napříč paralelními světy / Spider-Man: Across the Spider-Verse

Příspěvek od John B »

KOMZA píše: 19 srp 2023 15:29 Nevíte náhodou někdo, kdo daboval Insomniac Spider-Mana? To je tento „videogame guy“ kdyžtak, už si nepamatuju, jak se o něm mluvilo v české verzi...
Tuším Videopařman. Kdo ho daboval teď už nevím, když to poznám, tak pak napíšu.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“