Wonka / Wonka

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9385
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Wonka / Wonka

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

DABING: Kino

V českém znění: Daniel Krejčík [dialogy] / Jan Cina [zpěv] - Timothée Chalamet (Willy Wonka), Silvie Matičková - Calah Lane (Nudla), Miroslav Táborský - Paterson Joseph (Sluplgroš), Hana Igonda Ševčíková - Olivia Colman (Valchová), Jaromír Meduna [dialogy] / Radek Seidl [zpěv] - Jim Carter (Abakus Cifra), Pavel Vondra - Hugh Grant (Umpa Lumpa), Petr Štěpán - Keegan-Michael Key (Náčelník), Pavel Tesař - Rich Fulcher (Larry Chechtorád), Martina Šťastná - Natasha Rothwell (Božka Trubka), Barbora Červinková - Rakhee Thakrar (Lotka Bellová), Jiří Schwarz - Tom Davis (Bělič), Tomáš Trapl - Matt Lucas (Prkonos), Lumír Olšovský - Mathew Baynton (Krutichvost), Martin Písařík - Kobna Holdbrook-Smith (strážník Sluníčko), Jiří Prager - Rowan Atkinson (otec Julius), Petra Tišnovská - Sally Hawkins (paní Wonková), Vanda Károlyi Konečná - Ellie White (Gwennie), Ernesto Čekan - Simon Farnaby (Basil), Nina Horáková - Charlotte Ritchie (Barbara), Ondřej Izdný - Phil Wang (Colin), Helena Brabcová - Freya Parker (slečna Bonbónová), René Brázda Slováčková - Tracy Ifeachor (Dorothy), Jaroslav Horák - Ian Bartholomew (Stařec), Jakub Král - Colin O'Brien (malý Willy Wonka), Michal Gulyáš - Dominic Coleman (Donovan), Tomáš Borůvka - Justin Edwards (zákazník), Michala Gatialová - Marina Bye (zákaznice), Tereza Nekudová - Sophie Winkleman (hraběnka), Robert Urban - Michael Abubakar (zákazník), Andrea Holá - Isy Suttie (zelinářka), Lucie Novotná - Robyn Rose (dáma v tramvaji), Martina Placrová - Millie O'Donnell (dáma v tramvaji), Markéta Amerighi, Josef Fečo, Jaromír Holub, David Holý, Lada Soukupová, Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Jan Raclavský, Sabina Valová

Překlad a texty písní: Petr Putna
Produkce: Lenka Skřečková, Barbora Smotlachová
Zvuk: Lukáš Polifka, Roman Čadek, Martin Jílek, Martin Ženíšek, Filip Mošner
Mix: Deluxe Media
Asistent režie: Filip Damek
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Vladislav Kracík
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2023
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Wonka / Wonka

Příspěvek od Joe Black »

Těšil jsem se, že by si to mohl i odzpívat sám Dan Krejčík, ale jinak to vypadá moc pěkně. To bude krásný vánoční dárek. :-:
DadiQ
Příspěvky: 108
Registrován: 23 kvě 2011 20:57

Re: Wonka / Wonka

Příspěvek od DadiQ »

Krejčík se na něj prostě nehodí. :(
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Wonka / Wonka

Příspěvek od Joe Black »

Tady musím nesouhlasit. Myslím si naopak, že typově se na něj hodí skvěle a jsem rád, že se na tom i ustálil a zatím ho daboval nejčastěji. Doufám, že se toho režiséři budou držet i dál a u toho spojení to zůstane.
kakadu
Příspěvky: 66
Registrován: 28 črc 2011 01:09

Re: Wonka / Wonka

Příspěvek od kakadu »

Co se hlavních rolí týče, dělal Dan Krejčík Chalameta jen v prvotině Dej mi své jméno a pak teď ve Wonkovi. Jsem zvědavý na výsledek. Uvidíme, co se z něj režizérovi povedlo dostat.
Jinak pokud bych se měl sázet, nevěřím, že toto spojení vydrží. Ve velkých, dramatických rolích volili zatím režizéři jiné dabéry.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2650
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Wonka / Wonka

Příspěvek od KOMZA »

Ač ne hlavní role, v K zemi hleď! a ve Francouzské depeši, kde byl obzvlášť výborný, rozhodně nešlo o nic zanedbatelného. Už před časem jsem si přála, aby toto spojení pokračovalo, tak jsem ráda, že se tak děje. Já jsem s touto volbou více než spokojená, jen mě mrzí ten zpěv, opravdu jsem doufala, že to Dan Krejčík rovnou i odzpívá. Ale co se dá dělat, důležité pro mě je, že byl obsazen.
jana Kovarikova
Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2020 00:57

Re: Wonka / Wonka

Příspěvek od jana Kovarikova »

Skvělé české znění. Krásné dialogy, texty. Výborné obsazení. Dan Krejčík, Sylvie Matičková pecka. Bylo radostné se na to dívat. Klobouk dolů před tvůrčím týmem.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9385
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Wonka / Wonka

Příspěvek od filip »

Vskutku povedený dabing.
Ovšem to jak skvěle hrají písničky, před tím smekám klobouk. Jednak jsou skvěle otextované, ale to jak jsou zazpívané, to si troufám tvrdit, že Ondra Izdný je bůh. A podíl na tom nemá nikdo jiný i než zvukař Roman Čadek. Dovede si někdo představit zpívat Pavla Vondru jako Umpa Lumpu? Vyražte do kina, je to skvělé a vtipné. Nevadí ani změna Krejčík / Cina, kamarád to v kině nepoznal, až když jsem ho na to upozornil, takže běžný smrtelník to nejspíše nepozná :D
Jinak za mě si dabing pro sebe ukradli tři lidé - Miroslav Táborský a duo Hana Ševčíková a Jiří Schwarz, kteří jsou naprosto bezkonkurenční!
Potěší návrat Jiří Pragera, na němž je znát, že i na velmi malém prostoru, si Rowana Atkisona užil. Vyražte do kin!
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Wonka / Wonka

Příspěvek od Joe Black »

Já se chystám mezi svátky rovnou na 4DX a pak ještě jednou na 2D, takže si to užiju krásně dabované rovnou dvakrát a moc se těším. Jako k té změně Krejčík/Cina u přechodu na zpěvy - taky jsem si potom říkal, že když už to tedy muselo být, tak že to alespoň je takhle, že to nebude asi velký hlasový skok, takže pokud to opravdu, alespoň pro neznalce, není poznat, tak to dopadlo tedy dobře. Ale moc se na to těším, fakt. Věřím, že si to celé užiju a rozhodně nebudu litovat, že kvůli rozdílným preferencím formátu u rodinných příslušníků a kamarádů to uvidím hned dvakrát.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“