Představa o tobě / The Idea of You

Netflix, Amazon atd.

Moderátor: filip

Odpovědět
Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 504
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Představa o tobě / The Idea of You

Příspěvek od John B »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: Amazon Prime Video

V českém znění: Jitka Ježková - Anne Hathaway (Solène), Pavel Dytrt - Nicholas Galitzine (Hayes), Lucie Kušnírová - Ella Rubin (Izzy), Martina Šťastná - Annie Mumolo (Tracy), Robert Urban - Reid Scott (Daniel), Anežka Saicová - Perry Mattfeld (Eva) + Chandler Lovelle (Charlotte), Robin Pařík - Jordan Aaron Hall (Zeke), Sabina Rojková - Mathilda Gianopoulos (Georgia) + Meg Millidge (Claire) + Hedy Nasser (Priya), Robert Hájek - Cheech Manohar (Jeremy) + Brent Bailey (Todd) + Rashal James (Desmond), David Štěpán - Raymond Cham Jr. (Oliver), Jan Škvor - Viktor White (Simon) + Trevor David (Earl), Roman Hajlich - Dakota Adan (Rory), Kristýna Skružná - Roxy Rivera (Jodie) + Grace Junot (Nancy) + Nina Bloomgarden (Amber) + Lauren Revard (máma v kempu), Svatopluk Schuller - Graham Norton (Graham Norton) + Demián Castro (Benny), Milada Vaňkátová - Melanie Kiran (Moonovka) + Tiffany Morgan (máma v kempu), Lukáš Jurek - Dustin Lewis (Neil), Ivo Novák

Překlad: Barbora Jarošová Kinská
Dialogy: Adolf Vojta
Produkce: Klára Šampalíková
Zvuk: Michal Drobný
Supervize: Kateřina Hámová
Režie: Jozef Kušnír
Pro Amazon vyrobila DW Agentura - 2024
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Představa o tobě / The Idea of You

Příspěvek od Joe Black »

Jo tady nevdím žádný větší problém, rychle jsem nakouknul na pár ukázek a úplně v pohodě. 8-) Jitka vždycky potěší a Pavel Dytrt už Nicholase dělal a typově k němu taky sedí. Zbytek si myslím, že tady nebude až tak podstatný jako ústřední dvojice.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7057
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Představa o tobě / The Idea of You

Příspěvek od Michaela2 »

Souhlasím, ústřední dvojice obsazena perfektně. Oceňuji, že byl vybrán dabér, který má blízko originálu Nicholase. Jitku jsem dlouho neslyšela, až jsem skoro zapomněla, jaký procítěný projev dokáže mít.
Nicméně dabing má i velké nedostatky. Proč nejsou přeloženy sms konverzace? Nejde o to, že bych jim nerozuměla, ale pokud si je chcete přečíst, musíte vstát z gauče, stopnout film, vrátit o kousek zpět, protože záběr je hned pryč, přečíst si je, pustit film, lehnout a za 10 minut si dát zase celé kolečko znovu ( 5x během filmu), a pokud na vás spí kočka, tak je taky celá nadšená :D Solene se asi 3x dívá na televizi a pořady jedou v angličtině, což taky během sledování ruší. Tohle je velké mínus, ale Jitka s Pavlem super :)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2657
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Představa o tobě / The Idea of You

Příspěvek od KOMZA »

1) Amazon už nezobrazuje v těchto příležitostech titulky, ačkoli jsou standardně vypnuté? Netflix i Disney+ to tak mají, mám pocit, že tomu tak nicméně bylo i u Prime Video.

2) Tohle nedabování televizních či rádiových přenosů se u streamovacích služeb stalo nějakým podivným zvykem. Důvod neznám, ale je na to snad nějaké „pravidlo“. Kdysi dávno to udával někdo v překladatelské skupině na Facebooku, že jde o jakési rozhodnutí zadavatele, tudíž to tak prostě je. Jakkoli to může diváka rušit.
o_ciz
Příspěvky: 253
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Představa o tobě / The Idea of You

Příspěvek od o_ciz »

Nevím, jak je to jinde, ale u nás v agentuře máme zadáno, aby se překládalo vše, tedy i televize v pozadí a podobně. Problém ale je, že takové věci často nejsou uvedeny v dialogové listině, takže se musí překládat z odposlechu. Když tomu jde dobře rozumět, tak se to zapíše jako normální repliky postav, ale pokud nejde dost dobře odposlechnout, co se tam vlastně říká, tak se to často řeší tak, že se tam prostě jenom uvede do závorek něco jako "nezřetelný hovor v pozadí, zprávy v televizi" a nechá se na rozhodnutí dalších tvůrců, jestli si tam něco doplní.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7057
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Představa o tobě / The Idea of You

Příspěvek od Michaela2 »

To nevím, já jsem se na film dívala přes sdilej.cz
Odpovědět

Zpět na „Dabované novinky - Online videotéky“