Substance / The Substance (2024)

Zaujal vás v kině, nebo na netu nějaký film? Pomozte tvůrcům shromáždit dvorní dabéry herců, popřípadě vaše návrhy ...
dabing fans
Příspěvky: 554
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Substance / The Substance (2024)

Nový příspěvek od dabing fans »

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Substance / The Substance (2024)

Nový příspěvek od bloom »

To je zase návrh, určitě na základě zhlédnutí filmu, ozvlášť ty nepřeložené postavy... :roll:

Film jsem viděl a klíčové je obsazení tří hlavních rolí, jakákoliv další postava řekne maximálně pět vět, takže u nich jsou návrhy v podstatě zbytečné.
Za sebe navrhuji:

Demi Moore (Elisabeth Sparkle) - Ilona Svobodová
Margaret Qualley (Sue) - Štěpánka Fingerhutová
Dennis Quaid (Harvey) - Vladislav Beneš

U Ilony Svobodové není žádná diskuze. U Sue by podle mě Štěpánka Fingerhutová mohla skvěle vystihnout její vyzývavost schovávanou za předstíranou naivitu. Quaid tu hraje v opravdu silné groteskní stylizaci, což je poloha, kde se z Quaidových dabérů jednoznačně nejlépe pohybuje Vladislav Beneš.
dabing fans
Příspěvky: 554
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Substance / The Substance (2024)

Nový příspěvek od dabing fans »

Já jsem se svým návrhem spokojený. Postavy jsem nepřekládal, protože nevím jak to bude přesně přeložené, tudíž jsem to raději vypsal jak je to oficiálně na imdb. A to že postava ve filmu řekne pět vět, tak to je zbytečný návrh? To snad nemyslíte vážně. Na herečku Margaret Qualley se mi líbila Marika Šoposká a herec Dennis Quaid na toho bych si dovedl moc dobře představit Svatopluka Skopala, který ho před pár lety už také daboval. A před časem jsem ho navrhoval i do životopisného filmu Reagan.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1616
Registrován: 12 úno 2014 18:40
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Substance / The Substance (2024)

Nový příspěvek od TmavyCyklista »

dabing fans píše: 25 črc 2024 23:56 A to že postava ve filmu řekne pět vět, tak to je zbytečný návrh? To snad nemyslíte vážně.
Za ty roky jsem si nevšiml, že by si bloom z něčeho dělal srandu. On je vždy maximálně vážný.
dabing fans
Příspěvky: 554
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Substance / The Substance (2024)

Nový příspěvek od dabing fans »

Já si prostě stojím za tím názorem, že i ty vedlejší postavy, které tam řeknou jen pár vět mají být obsazené co nejlépe. Toť vše.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Substance / The Substance (2024)

Nový příspěvek od bloom »

dabing fans píše: 25 črc 2024 23:56 Já jsem se svým návrhem spokojený.
A připravoval jsi ho po zhlédnutí filmu?

Mně je to jedno, ať je klidně navrženo, aby Martin Sláma přijel do Prahy z Brna nadabovat "roli", jejíž scénář bude zahrnovat jen tyto dvě věty: "Dobrý den. Výsledky vašich testů jsou připraveny v laboratoři." Určitě to zvýší relevanci celého návrhu.

Ano, překlad některých názvů postav bude klíčový. Zejména třeba takové "The Stylist" bude opravdový překladatelský oříšek. Můžu ti prozradit, že takové složitosti ale nakonec bude překladatel ušetřen - jedná se o tak malou roli, že jí ve filmu nikdo neosloví nejen jménem, ale ani názvem profese. Ale protože jsi film určitě viděl, tak ti vlastně žádnou novinku neříkám.
dabing fans píše: 25 črc 2024 23:56 A před časem jsem ho navrhoval i do životopisného filmu Reagan.
Tak to je potom neprůstřelné.

Vždy jsem měl rád v dabingu Svatopluka Skopala a mrzí mě, že je slyšet málo. Já bych ho třeba někdy chtěl slyšet jako hlas Daniela Auteuila. Nicméně na tuto roli by se podle mě nejlépe hodil Vladislav Beneš. A to píšu jako člověk, co má na DQ nejradši Pavla Šroma. A důvody, proč si myslím, že na Margaret Qualley by se nejlépe hodila Štěpánka Fingerhutová, jsem napsal výše.
dabing fans
Příspěvky: 554
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Substance / The Substance (2024)

Nový příspěvek od dabing fans »

Film jsem neviděl, tento návrh jsem připravoval bez toho aniž bych ten film viděl, ale to snad není takový problém. Spoustu návrhů se zde připravuje ještě před uvedením daných filmů, tudíž i ostatní také většinou ty návrhy připravují když ještě ty filmy neviděli. A neříkám, že má Martin Sláma jezdit do Prahy jenom kvůli této jedné roli, ale může si to uzpůsobit tak, aby to pro něj bylo nějakým způsobem výhodné, třeba že bude při té příležitosti dabovat ještě něco jiného. A s těmi překlady vedlejších postav to teda není důležité až tak moc řešit, jak tak koukám. A jsem rád, že se shodneme alespoň na tom, že jsme oba měli rádi Svatopluka Skopala v dabingu. :)
Odpovědět

Zpět na „Na dabing čekající“