Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Michel píše:Podle mě to byla celkem dobrá volba. Myslím, že Jiří Klem si ten vrčivý klingonský chraplák, Korovy jízlivé úšklebky a všechny ty emoce, které do dabingu mohl vložit, celkem užíval. :-)
Souhlasím a velmi bych pochválil i pana Schwarze, to jak některé repliky prožívá, úžasné. IMHO pan Schwarz patří v současnosti k našim nejlepším dabérům, toho je prostě radost poslouchat.
Michel píše:Jedině mě trošku zamrzelo, že nebyl dodržený dabér Kora z 2. série - Jaromír Meduna, který Kora daboval neméně dobře, ale zase co by člověk chtěl u postavy, která se objeví v celém seriálu třikrát :-)
Přesně tak. Spíš je až neuvěřitelné, kolik důležitých vedlejších postav zůstalo se svými zaběhnutými hlasy. Třeba s Lumírem Olšovským jsem vůbec nepočítal a ejhle, snad Eddingtonovi vydrží do dalších epizod, kde bude mít o dost výraznější roli...

No, těším se až uvidím dnešní epizodu, jak si dabéři hlavních postav pohrají s poněkud odlišnými rolemi... :)
Obrázek
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Michel »

Markus píše:Souhlasím a velmi bych pochválil i pana Schwarze, to jak některé repliky prožívá, úžasné. IMHO pan Schwarz patří v současnosti k našim nejlepším dabérům, toho je prostě radost poslouchat.
Naprosto souhlasím :)
Markus píše:Přesně tak. Spíš je až neuvěřitelné, kolik důležitých vedlejších postav zůstalo se svými zaběhnutými hlasy. Třeba s Lumírem Olšovským jsem vůbec nepočítal a ejhle, snad Eddingtonovi vydrží do dalších epizod, kde bude mít o dost výraznější roli...
Jj, taky mě to velmi příjemně překvapilo :-) Tak v epizodě 4x10 Lumír Olšovský obsazen byl, tak snad bude obsazen i do těch dalších :)
Markus píše:No, těším se až uvidím dnešní epizodu, jak si dabéři hlavních postav pohrají s poněkud odlišnými rolemi... :)
Tak v originále s titulky jsem z 4. série viděl jen prvních 9 dílů, dál jsem se nedostal, takže od 10. dílu už teď nemám to podvědomé srovnávání s originálem a titulkovým překladem :) Ale myslím, že v díle 4x10 Tajný agent Bashir si s odlišnými rolemi dabéři poradili výborně. Pavel Šrom nasadil drsňácký hlas, Libor Hruška hlas šíleného ďábelského doktora, Jiří Schwarz hlas drsňáka s nadhledem a uhlazenými způsoby a Apoleně Veldové se ruský přízvuk taky celkem povedl :-) A opět mi to nedá a musím už poněkolikáté pochválit Aleše Procházku v roli Garaka, ten tuhle postavu vždycky dovede k naprosté dokonalosti :-: Jsem rád, že tuhle moji nejoblíbenější postavu z DS9 dabuje právě on :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Star Trek: Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Michel »

Petr Novak píše:
Lukiz píše:
Petr Novak píše:Na druhou stranu, pokud by se udělal dabing DS9 v Brně, tak se zase jistě najde někdo, kdo se bude ptát, proč O'Briena nemluví Šrom, Picarda Soukup, Lwaxanu Zdichyncová nebo třeba Gowrona Podhůrský, takže tohle je dvousečná zbraň.
Tak ty lidi jsou tam tak na pár epizod, a takové jednorázové hostování obvykle není problém. Pochopitelně pro rychlé dabingy placených kanálů může být problém i zchrastit pražské herce v Praze...
Lukiz: O'Brien že je hostování? :lol: No dobře, už rejpu. Je pravda, že když se chce, tak to jde, ale asi by to nebylo snadné a nejspíš ani levné a kdo ví jestli by se to vůbec vyplatilo :-? Ale to už stejně teoretizujeme a asi to nemá moc smysl.
V souvislosti s těmito příspěvky mě napadla taková perlička. Když se v roce 1999 dabovala pro Primu ve firmě Eurokim 1. série Big Bena, tak dabovali nejen brněnští dabéři, ale přijeli tehdy do Brna dabovat také dabéři z Olomouce, Zlína a Prahy. Z Prahy tehdy přijeli dva dabéři a hádejte, kteří dva to byli? :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Petr Novak »

Tak Weyouna mluví Aleš Procházka. Ne že by se na něj nehodil, ale není to nejšťastnější volba proto, že už mluví Garaka a mít jednoho dabéra na dvě takto významné postavy je nerozum. Ale uvidíme, možná si tvůrci ani neuvědomili, jak důležitou postavou Weyoun bude a třeba ho ještě přeobsadí. Přiznám se, že by se mi na něm líbil Jiří Balcárek, ale o tom si asi můžu nechat jenom zdát :roll:
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Tak to je obrovská škoda, jak říkáš, dvě takhle velké figury by neměly mít stejného dabéra. Pana Balcárka jsem navrhoval, ale očividně to nešlo. V tomto konkrétním případě opravdu doufám, že příště už bude Weyouna dabovat někdo jiný...

EDIT: Právě se na to dívám a to ve studiu vážně nikoho netrklo, že když po neúspěšném cvičení Jem'Hadar prohlásí "Vaše pohádka selhala.", je to jasná blbost? :( Normálně nějaký ten přeřek či chybičku přejdu, ale tohle už je vážně do uší bijící, snad každému musí dojít, že tam má být posádka...
Obrázek
koubafire
Příspěvky: 113
Registrován: 02 čer 2010 22:55

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od koubafire »

Právě ted zase další epizoda kde je hlas Garaka na každém kroku.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Tak představa, že Aleš Procházka bude dabovat pouze Garaka je v dnešní době stejně tak utopická, jako že ve filmu bude mít každá jedna postava svého unikátního dabéra. ;) To prostě není v rozpočtových možnostech studia. Tady šlo ale o to, že Weyoun je obdobně důležitá vracející se postava jako Garak, a že není dobře, když budou mít oba stejný hlas. Navíc se nejednou objeví ve stejné epizodě, což je další problém... A to nemluvím o tom, že v jedné z posledních epizod se objeví najednou Garak, Brunt i Weyoun a jestli bude všechny dabovat pan Procházka, bude to jistě zážitek hodný Budíkova... :D
Obrázek
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1126
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od puffy »

Epizoda 5x06:
Ladislav Županič - William Shatner (kapitán James T. Kirk)
Jiří Plachý - Leonard Nimoy (Spock)
Rudolf Kubík - DeForest Kelley (Dr. McCoy)
Otakar Brousek ml. - Walter Koenig (Chekov)
Bohuslav Kalva - James Doohan (Scotty)
Regina Řandová - Nichelle Nichols (Uhura)

Vzhladom na velmi maly pocet daberov tohoto serialu som ani necakal, ze by sa snazili zohnat spjatych daberov, takze nakoniec je vysledok celkom slusny bonus.
Mna najviac potesilo, ze zohnali Otakara Brouska. Na druhej strane extremne mizerna volba bola Rudolf Kubík - DeForest Kelley.
Kubika mohli prehodit s Kalvom a znelo by to akceptovatelne.
No a spojenie Ladislav Županič - mladucky William Shatner znelo trochu divne, ale aj tak diky za snahu.

Inak obsadenie hlavnych postav serialu ma prilis nenadchlo a snad sa raz dockame spickoveho dabingu od CT. Viem, ze je to sci-fi predstava. No co uz.
Naposledy upravil(a) puffy dne 01 črc 2013 14:31, celkem upraveno 1 x.
18.11.2009 - 28.12.2016
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Michel »

Díky za doplnění, před necelým rokem jsem sledování tohoto seriálu přerušil, neb jsem měl jiné starosti, teď jsem zase sledovat začal tam, kde jsem přestal, takže v nejbližších týdnech bych měl informace o dabingu od 5. série výše doplnit.
Co se týče dodržení dabérů, tak naštěstí DW Agentura patří mezi studia, ve kterých pracují lidé ochotní spolupráce s fanoušky, navíc režisér Ivan Holeček je, co jsem měl možnost slyšet, také velmi ochotný, co se týče spolupráce s fanoušky na obsazení, a překladatel Petr Finkous má ke Star Treku velmi kladný vztah, takže možnost ovlivnit obsazení byla v tomto ohledu, řekl bych maximální.
Vzhledem k tomu, jaký rozpočet AXN na dabing zřejmě dala (soudě podle počtu dabérů v jednotlivých dílech), a taky k tomu, že 5. série se dabovala někdy v červnu nebo červenci, je to, řekl bych takový malý zázrak, že se podařilo sehnat tolik spjatých dabérů pro tento díl. Hlavně tedy jsem překvapený, že sehnali Ladislava Županiče, i když na mladého Kirka se podle mě vůbec nehodí, ale pro většinu diváků je asi pořád lepší špatný s postavou spjatý dabér, než úplně jiný. Jinak Otakar Brousek ml. a Jiří Plachý pro mě zase až takovým překvapením nejsou, přece jen oba tito pánové jsou v dabing k slyšení v dabingu poměrně často, a O. Brousek daboval v AXN dabingu DS9 už od 2. série různé vedlejší role, takže tím jsem si byl v tomto díle téměř jistý. Ovšem stejně tak jsem si byl téměř jistý Jiřím Hromadou, který rovněž v dabingu AXN daboval praticky celý seriál různé vedlejší role (například ve 4. sérii generála Martoka), ale ten bohužel paradoxně, když došlo na "jeho" Dr. Mc Coye, zřejmě neměl čas (kdo by taky měl v červnu...).

Jinak souhlasím, že podstatná část dabérů hlavních rolí jsou takové nijaké volby, které neurazí, ani nenadchnou (tím nemám na mysli dabérské schopnosti dabérů, ale jejich obsazení do rolí a podobnost s originálem). Libor Hruška v roli Siska, je pro mě taková znouzecnost. On je opravdu velmi univerzálním dabérem - ta široká škála rolí, kterou zvládne, je obdivuhodná, a herecky zvládl Siska perfektně. Ale co je to naplat, když není mezi dabérem a hercem potřebná hlasová shoda. Stejně tak Michal Holán, velmi schopný dabér a zvláště v některých okamžicích je herecky a intonačně neuvěřitelně blízko originálu, ale co je to naplat, když hlas má neuvěřitelně mladistvý až pubertální. Stejně tak Jadzia by si zasloužila nějakou méně pubertálně znějící dabérku, nežli Elišku Nezvalovou. Takže i já sním o novém a lepším dabingu DS9, než je ten od AXN (to bychom někdy mohli snít spolu nad pivem o ideálním dabingu DS9 a původní trilogie SW :D ), ale jeho vznik je opravdu velmi nepravděpodobný až nereálný. Jinak ale musím říct, že kdyby tyto tři role byly v dabingu AXN obsazeny lépe, tak by se mi ten dabing docela líbil. Jsou tam i hodně povedené volby. Například Quark - Tomáš Juřička - ten byl neuvěřitelně podobný originálu a velmi dobře dokázal vystihnout tu Quarkovu úlisnost a vypočítavost, fanoušci původního dabingu nechť odpustí, ale v podání Zdeňka Bureše mi přišel Quark jako uřvaný vztekloun a ne jako vypočítavý obchodník. A pro mě nejgeniálnější volba z celého AXN dabingu - Garak - Aleš Procházka - ten tuhle postavu podle mě dovedl k dokonalosti - úlisný, zákeřný, tajnůstkářský, nedovedu si představit, který dabér by tohle zvládl lépe, i když nutno říct, že Josef Vrtal v předchozím dabingu taky nebyl vůbec špatný. Objektivně oba tuto roli zvládli stejně dobře, mě osobně se ale o něco více líbí pan Procházka.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1126
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od puffy »

Co sa tyka mladeho Shatnera, tak by som aj ja radsej prijal, keby si ho v DS9 nadaboval Martin Preiss, ktory ho fantasticky nadaboval v pôvodnom serialy. Ale ani s vekovo nevhodnym Zupanicom som nemal výraznejsi problem.

Suhlasim, ze spojenie Quark - Tomáš Juřička je genialne. Jedno z mala, ktore by som zachoval aj do toho nasho vysnivaneho idealneho dabingu. ;)

Co sa tyka dokonaleho dabingu pôvodnych SW, tak som nasiel zaujimave riesenie. Pustil som si ten druhy dabing, ktory ma najlepsie zvolenych daberov, ktori podavaju jednoznacne najlepsie vykony a k tomu som si pustil CZ titulky, takze ani po stranke prekladu som s tym nemal problem. ;) :D Idealne riesenie. :D
18.11.2009 - 28.12.2016
Odpovědět

Zpět na „Seriály“