Miloš Hlavica

Máte svého oblíbence od E do H? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: ReDabér, Pomajz, palg

Miloš Hlavica

Příspěvekod Laik » 09 led 2009 17:56

Image
Narozen: 29.10.1933, Praha, Československo
Zemřel: 12.08.2015, Praha, Česká republika
Povolání: herec, dabér, malíř
Ocenění: 2006 Cena Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu
Rodina: 1. manželka Ivanka Devátá, 2. manželka Růžena Merunková, mladší syn Lukáš Hlavica, dcera Anna Bendová

Ukázka dabingu:

(2002 - Střelec, autor BobSilas)


(1994 - Něžná je noc, autor Teoretik)

DABING

FILMY:
xxxx Smrt na Nilu [Nova] – David Niven (plukovník Race)
xxxx Šampióni 1 [TV] - Josef Sommer (pan Gerald Ducksworth)
-------
2014 Láska na vlásku - Vladimír Sadílek (poustevník)
2014 Letadla 2: Hasiči a záchranáři - Hal Holbrook (Mayday)
2014 Mistr [ČT] - Frank Bettag (Frank)
2013 Láska a zrada - Ken Pogue (Ace Timmons)
2013 Mstitelé - Arthur Hunnicutt (Free State)
2013 Vrátím se pro tebe - Arnie Walters (farmář)
2012 Amanda Knox: Vražda v Itálii - Jay Natelle (Lloyd Hallyday) + Roberto Nobile (doktor Luca Lalli)
2012 Jiný Dumas - Roger Dumas (M. de Saint Omer)
2012 Zázračný krystal - Sydney Bromley (starý muž)
2010 Anděl spravedlnosti [Nova] - Jim Haynie (Elijah)
2010 Maria Montessoriová - Giovanni Bissaca (Talamo)
2010 Muži, kteří nenávidí ženy [DVD] - Björn Granath (Gustav Morell)
2010 Případ Mahowny - John Hurt (Victor Foss)
2010 Skandál [ČT] - Eli Wallach (Noah Dietrich)
2010 Sukničkář - Don Peoples (Harry) + Rod Houts (Serge Handfeld)
-------
2009 Blízké nebezpečí [Nova] (Steven Martel – pracovník banky) + (policista - psovod)
2009 Brána do pekel - Gerald Okamura (buddhistický kněz)
2009 Brilantní plán - Nicholas Jones (Jameson)
2009 Ira & Abby [DVD] - Robert Klein (Seymour Black)
2009 Krev Borgiů - Roberto Álvarez (Burkard)
2009 Křížová palba - Bernard Blancan (Pierre Wazemme)
2009 Muž a jeho pes - Max von Sydow (velitel)
2009 Případ od Viktoriiných vodopádů [Nova] - Patrick Macnee (Dr. John Watson)
2009 Sherlock Holmes a pekelný stroj [Nova] - Patrick Macnee (Dr. John Watson)
2009 Šílenej biják (Papež) + (více rolí)
2009 Ukradená nevinnost / Ztracená dcera [Hallmark] - Jay Brazeau (Dolan Severs) + French Tickner (Royce Clayton)
2009 Zhubni! [ČT] - Michael Constantine (Tadzu Lempke)
2009 Zlodějská partie [DVD] - Gary Werntz (zvláštní agent Hal Donley)
2008 Addamsova rodina [Nova] - Paul Bendedict (soudce Womack)
2008 Aljoša Popovič a Tugarin Zmej [ČT] (vypravěč)
2008 Ďáblova dílna - Tilo Prückner Viktor Hahn)
2008 Dům na špatné adrese - Ron Glass (Harold Perreau)
2008 Hellboy 2: Zlatá armáda [DVD] - John Hurt (Trevor Bruttenholm)
2008 Jiná žena [MGM] - David Ogden Stiers (otec Marion v mládí) + John Houseman (otec Marion)
2008 Katyň - Wladyslaw Kowalski (profesor Jan, otec Andrzeje)
2008 Lovci draků - Amanda Lear (Gildas)
2008 Nakažení smrtí - Peter Stormare (doktor Gabriel Gianetti)
2008 Podezření - Leo G. Carroll (kapitán Melbeck)
2008 To je vražda, řekla... [Nova] - James Robertson Justice (Ackenthorpe)
2008 V jednom kole - Nick Mancuso (Salvatore)
2008 Woyzeck - Willy Semmerlrogge (lékař)
2007 Až na krev - Dan Swallow (Gene Blaize)
2007 Bažina - Peter MacNeill (Phillip Manville)
2007 Dablér [ČT] - Michel Aumont (lékař)
2007 Démon pomsty: Krvavá lázeň - Peter Barnes (otec McCoy)
2007 Evropa - Erik Mørk (páter)
2007 Hostel II - Luc Merenda (italský detektiv)
2007 Jednotka příliš rychlého nasazení - Jim Broadbent (Frank Butterman)
2007 Manželčina pomsta - Jean-Louis Foulquier (Annin otec)
2007 Měsíc a hvězdy - András Márton (Arthur Kunz)
2007 Našli mě našiEdward Herrmann (Doug Clayton)
2007 Rezident má naději [DVD] - Oleg Žakov (Dembovič)
2007 Rezidentův omyl [DVD] - Oleg Žakov (Dembovič)
2007 Santa se žení - John Wheeler (Nicolas Claus)
2007 Slečna Marplová: Sittafordská záhada [ČT] - Robert Hardy (Winston Churchill)
2006 Ďábelský plán dr. Fu Manchu - John Le Mesurier (Perkins)
2006 Medvědí bratři 2 - Jim Cummings (Chilkoot)
2006 Noc v muzeuBill Cobbs (Reginald)
2006 Přepadení v Pacifiku [ČT] - Patrick O'Neal (Adams)
2006 Přepadení vlaku z Pelhamu [ČT] (ředitel dopravního podniku)
2006 Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec [DVD] - Pat Hingle (pan Dennit starší)
2006 Sedm statečných [ČT] - Vladimir Sokoloff (stařec)
2006 Síla úderu - Michael Carter (admirál Morgan)
2006 Temné spiknutí [Prima] - Theodore Bikel (profesor Jurij Počenko)
2006 Umění musí bolet [DVD] - Michael Lerner (prodejce) + Osman Soykut (otec)
2006 Ve stínu matky - Terence Stamp (Baker)
2006 Vzepřít se obrům - Ray Wood (pan Bridges)
2006 Zaklínač - Jerzy Nowak (Kaplan Vesemir) + Jerzy Schejbal (Vissegerd)
2005 Deset minut života - Patrick Lyster (Hooks)
2005 Million Dollar Baby - Brian F. O'Byrne (otec Horvak)
2005 Mistr zločinu - Zitto Kazann (Ochoa)
2005 Pistolnice - Robert Loggia (Frank Jarrett)
2005 Pýcha a předsudek - Peter Wight (pan Gardiner)
2005 Vánoce naruby - M. Emmet Walsh (Walt Scheel)
2005 Zná ji jako svý boty [DVD] - Jerry Adler (Lewis Feldman)
2004 Alex a Emma - Rob Reiner (Wirschafter)
2004 Bridget Jonesová: S rozumem v koncích - Jim Broadbent (Colin Jones) + Alex Jennings (Horatio) + Peter Gordon (vrátný u soudu) + Hannes Flaschberger (zákazník v lékárně)
2004 Deník Bridget Jonesové - Jim Broadbent (Colin Jones)
2004 Hellboy - John Hurt (Trevor "Broom" Bruttenholm)
2004 Ježíš [DVD] - Peter Frye (Pilát Pontský)
2004 Jméno růže [DVD] - Dwight Weist (starý Adso z Melku jako vypravěč)
2004 Kmotr II [Prima] - Lee Strasberg (Hyman Roth)
2004 Legenda o Jiřím a drakovi - Paul Freeman (sir Robert)
2004 Promlčení - William Hutt (Le Moyne)
2004 Serpico [DVD] - Biff McGuire (kapitán inspektor McClain)
2004 Stahující se mračna - Tom Wilkinson (Sir Robert Vansittart)
2004 Stanley a Iris [2. dabing Nova] - Fjodor Šaljapin (Leonides Cox)
2004 Střílejte na Francouze! - Gino Marrocco (Joey)
2003 Černá neděle - James Jeter (hlídač)
2003 Do noci - Richard Farnsworth (Jack Caper)
2003 Hon na ponorku [ČT] - Joss Ackland (Andrej Lysenko)
2003 Charlieho andílci: Na plný pecky - John Cleese (pan Munday)
2003 Chlapi nepláčou [ČT] - Bohdan Lazuka (Šéf)
2003 Jak je důležité míti Filipa - Tom Wilkinson (Frederick Chasuble)
2003 Konference ve Wannsee - Peter Sullivan (plukovník Schöngarth)
2003 Král Ralph [Nova] - Julian Glover (král Gustav)
2003 Lovec vetřelců - Nikolaj Binev (Dr. Alexi Gierach)
2003 Medailon - Anthony Wong (Lester)
2003 Nesnesitelná krutost - Tom Aldredge (Herb Myerson)
2003 Poslání - Vernon Dobtcheff (profesor Oscar Cafmeyer)
2003 Poslední adresa [Nova] - Marcel Peres (Lenoir)
2003 Pravá blondýnka 2 - Bob Newhart (Sid Post)
2003 Profesionál [Nova] - Jean Desailly (ministr)
2003 Před svatbou ne! - Jack Shearer (pan Gruber) + Robert Alan Beuth (vrchní číšník v "nóbl" restauraci) + Haresh Raval (muž na aukci) + David Mirkin (Jackův právník)
2003 Tisíc dnů s Annou [Nova] - Anthony Quayle (Wolsey)
2003 Utajená krása - Hal Holbrook (Alexander Miller)
2003 Utta Danella: Svatba na venkově - Siegfried Rauch (Otto Kilian)
2002 Agent z Panamy - Martin Ferrero (Teddy)
2002 Deník Bridget Jonesové [VHS] - Jim Broadbent (Colin Jones) + (titulky)
2002 Enigma [VHS] - Corin Redgrave (admirál Trowbridge)
2002 Harry Potter a Tajemná komnata - Jim Norton (pan Mason)
2002 Moulin Rouge - Jim Broadbent (Harold Zidler)
2002 Promiň, jsi ženatý! [Nova] - Donald Moffat (George Davis)
2002 Proroctví z temnot - Alan Bates (Alexander Leek)
2002 Střelec - Richard Boone (Sweeney)
2001 Columbo: Vražda s příliš mnoha notami - Richard Riehle (seržant Degarmo)
2001 Hrbáč [ČT] – Jean-Francois Stévenin (Cocardasse)
2001 Chladnokrevně [ČT] - Paul Stewart (Jensen)
2001 Maverick [ČT] - James Coburn (komodor Duvall)
2001 Norimberk / Norimberský proces - Max von Sydow (Samuel Rosenman)
2001 Patriot - Rene Auberjonois (reverend Oliver)
2001 Perry Mason: Případ odložených manželek [Nova] - Charles Macaulay (Markham)
2001 Podívej se, jak letí - Vigga Bro (učitel)
2001 Podtrh - Ken Pogue (Gene Thompson)
2001 Svedení Joea TynanaMelvyn Douglas (senátor Birney)
2001 Tora! Tora! Tora! [Nova] - Jason Robards (generálporučík Walter C. Short)
2001 Vřískot [ČT] - Joseph Whipp (šerif Burke)
2001 Zlatokopové na divoké řece - Bruce McGill (Jonas Scatter)
2000 Byl jsem při tom [Nova] - Richard Dysart (Dr.Robert Allenby)
2000 Cliffhanger [Nova] - John Lithgow (Eric Qualen)
2000 Columbo: Popel popelu - Richard Riehle (seržant Degarmo)
2000 Columbo: Vražedné stopy - Franklin Cover (Harry Jenkins)
2000 Conan ničitel / Ničitel Conan [Nova] - Pat Roach (čaroděj Toth-Amon)
2000 Duhová panna - Leopold Haverl (rádce)
2000 Hercule Poirot: Smrt lorda Edgwara - John Castle (lord Edgware)
2000 Hercule Poirot: Vražda Rogera Ackroyda - Malcolm Terris (Roger Ackroyd)
2000 Maska [ČT] - Ben Stein (doktor Arthur Neuman)
2000 Noviny [Nova] - William Prince (Howard Hackett)
2000 Pokrevní bratři - Billy Connolly (Il Duce)
2000 Povídky ze záhrobí: Rytíř Démon [Nova] - Dick Miller (strýček Willy)
2000 Rodičovství [Nova] - Paul Linke (George Bowman)
2000 Rosamunde Pilcher: Návrat do ráje - Stephan Orlac (Matthew McInnerty)
2000 Star Trek V: Nejzazší hranice [ČT] - DeForest Kelley (Dr. Leonard "Kostra" McCoy)
2000 Tenkrát na Západě [Nova] - Lionel Stander (barman)
2000 Vůně cibule [Nova] - Sterling Hayden (Henry 'Jack' Pullitzer)
2000 Ztraceni v ledové pustině / Ztraceni v pustinách - Victor Cowie (ředitel) + Paul Grau (Gibson)
200x Ďáblova čísla [Hallmark] - Philip Rham (komandant Krieger) + Dustin Hoffman (sám sebe – úvodní komentář před filmem)
200x Dobrodružství malého indiána [ČT] - James Cromwell (dědeček)
200x Fanaticky zamilován - James Sikking (Doug Meeks) + John Boylan (Myerson)
200x Santa kdo? [ČT] - Leslie Nielsen (Santa Claus)
-------
1999 Bídníci - Philip McGough (soudce)
1999 Blbec k večeřiChristian Pereira (Dr. Sorbier)
1999 Candyman - Gilbert Lewis (detektiv Frank Valento)
1999 Děda se dal na odbojJulien Guiomar (plukovník Vincent)
1999 Paní Brownová - David Westhead (princ z Walesu)
1999 Psycho - Chad Everett (Tom Cassidy)
1999 Rosamunde Pilcher: Divoký tymián - Karl Heinz Vosgerau (Roddy Dunbeath)
1999 Rosamunde Pilcher: Neobyčejná láska - Christian Wolff (Henry Payson)
1999 Roseannin hrob - Trevor Peacock (Fredo Iaccoponi)
1999 Seznamte se, Joe Black - David S. Howard (Eddie Sloane)
1999 Smrt na Nilu [ČT] – Jack Warden (dr. Bessner)
1999 Striptýz [Nova] - Jerry Grayson (Orly)
1998 Dvojče [Nova] - Jean-Pierre Kalfon (Ernest Volpinex)
1998 Krycí jméno Donnie Brasco [DVD] - Val Avery (Trafficante)
1998 Lakomec - Georges Audoubert (Anselme)
1998 Perry Mason: Případ věčného mládí [Nova] - David Warner (Harley Griswold)
1998 Soukromé neřesti - Reni Santoni (Vallesecca)
1998 Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře - Kakhi Kavsadze (prezident)
1998 Titanic - Bernard Hill (kapitán Smith)
1998 Vražda v Orient expresu [Nova] - John Gielgud (Beddoes)
1998 Vzkaz z Vietnamu - Ed Flanders (Ed Wilson)
1998 Zamilovat se [ČT] - George Martin (John Trainer)
1997 Bláznivá - Karl Malden (Arthur Kirk)
1997 Flirtování s katastrofou - George Segal (Ed Coplin)
1997 Hercule Poirot: Vražda na golfovém hřišti [Premiéra] - Damien Thomas (Paul Renauld)
1997 Herkules - Charlton Heston (vypravěč)
1997 Je to fajn - Mike Kellin (Sam Schlotzman)
1997 Perry Mason: Případ válečné ozvěny [Nova] - Ian Bannen (Otto Rosen)
1997 Space Jam - Danny DeVito (Swackhammer)
1997 Stepující stonožka [Nova] - Hans Meyer (generál von Richter) + Hans Verner (plukovník von Obrecht)
1997 Světlo ženy - François Perrot (Alain Tovalski)
1997 Větší než život [kino] - Pat Hingle (Vernon Palice Sawitzky)
1996 Modlitba za matku - Bruce Dern (John Walker)
1996 Pes Baskervillský [Nova] - Francis De Wolff (Dr. Mortimer)
1996 Pět lupičů a stará dáma - Jack Warner (inspektor)
1996 Prachy - Joe Santos (poručík Raymond Walsh)
1996 Táta [ČT] - Peter Michael Goetz (Dr. Ethridge)
1996 V tajné službě Jejího Veličenstva [Nova] - Gabriele Ferzetti (Marc-Ange Draco)
1996 Zběsilost v srdci - J.E. Freeman (Marcelles Santos)
1995 ...a spravedlnost pro všechny - Lee Strasberg (děda Sam)
1995 Císařovy nové šaty - Jaromír Dulava (hubený policista) + (další role)
1995 Columbo: Prázdný rám [Nova] - Don Ameche (Frank Simpson)
1995 Columbo: Vrah zavolá v deset - William Wintersole (doktor Hunt)
1995 Cotton Club - John Ryan (Joe Flynn)
1995 Čtyři roční období - Len Cariou (Nick Callan)
1995 Helena v krabici [VHS] - Kurtwood Smith (Alan Harrison) + Art Garfunkel (Lawrence Augustine)
1995 Jáson a Argonauti - Michael Gwynn (Hermés) + Patrick Troughton (Fíneus)
1995 Komando [Nova] - Dan Hedaya (Arius)
1995 Muž na ženění [Nova] - Robert Loggia (Lew Horner)
1995 Nejsme žádní andělé - Jay Brazeau (šerif) + Lloyd Berry (kolemjdoucí #1) + James Kidnie (strážný #1) + Gerry Bean (strážný #2)
1995 Spotswood - Alwyn Kurts (Mr. Ball)
1995 Ten nejlepší [Nova] - H.E. West (Lazarus) + Lee Tracy (president Art Hockstader) + (Evans) + (pomocník) + (předseda Wyomingu) + (4.reportér) + (muž) + (hlas) + (2.delegát) + (2.reportér)
1995 Uspěchaný muž [Nova] - Billy Kearns (Freeman)
1995 Wyatt Earp - Gene Hackman (Nicholas Earp)
1994 Dej si pohov, kámoši - Ossie Davis (Chuck)
1994 Detektiv [ČT] - Horace McMahon (kapitán Tom Farrell)
1994 Hezká, bohatá, s malou tělesnou vadou hledá ... - Carlo Giuffrè (Michele Fiore)
1994 Hombre [Nova] - Martin Balsam (Henry Mendez)
1994 Hořkost [ČT] - Steven Hill (Harry Samstat)
1994 Kmotr [VHS] - Richard Castellano (Clemenza)
1994 Maigret a fantom - Heinz Bennent (Gustav Jonker)
1994 Mužská záležitost / Záležitost mužů [Nova] - Jean- Pierre Rousillon (soudce Dauzat) + (další role)
1994 Nevinné tahy - Ben Kingsley (Bruce Pandolfini)
1994 Něžná je noc - Paul Lukas (Dr. Dohmler)
1994 Pomsta Růžového pantera [VHS] - Robert Webber (Philippe Douvier) + (více rolí)
1994 První říjnové pondělí - Hugh Gillin (senátor Jihu)
1994 Případ Pelikán [VHS] - James Sikking (ředitel FBI Denton Voyles)
1993 FBI v sukních [VHS] - Jon Cedar (starší agent při náboru) + Raymond Singer (školící agent George Hupperman)
1993 Maigret a rozkoše noci - Jean-Louis Foulquier (Fred)
1993 Podnikavá dívka [VHS] - Philip Bosco (Oren Trask)
1993 Pověste je výš! [ČT] - James MacArthur (kazatel)
1992 Bostonský případ [ČT] - William Marshall (Edward W. Brooke)
1992 Honba za klenotem Nilu [kino] - Avner Eisenberg (Klenot)
1992 Slavné jméno Houdini - Jack Carter (Theo Weiss)
1992 Tygří oči / Oko tygra - Seymour Cassel (šerif)
1991 Čekej do tmy [ČST] - Efrem Zimbalist Jr. (Sam Hendrix)
1991 Okupace ve 26 obrazech - Rade Marković (Jakov Stein)
1991 Psí odpoledne - Lance Henriksen (Murphy)
1990 Slaměný vdovec [ČST] (vypravěč) + (titulky)
1990 Zapomenutá vražda - John Ringham (doktor Penrose)
199x Firma [VHS] - Wilford Brimley (William Devasher) + Peter Coyote (soudce Garner)
199x Špinavá hra [VHS] - Nigel Green (plukovník Masters)
199x Ukryt v čase - Brion James (Neila)
199x Útěk [VHS] – Jean-Pierre Darras (Jacques Panivaux)
199x Velké problémy - Charles Durning (O'Mara)
199x Vysoká hra pro pravou dámu [ČT] - Burgess Meredith (Joseph Scully)
199x Záskok [VHS] - Bill Cobbs (Mojžíš)
199x Železný trojúhelník [VHS] - Johnny Hallyday (Jacques) + (více rolí)
-------
1989 Jistá smrt (Masagoja)
1989 Tajemství rajského ostrova - Alan Downer (Armand Pillay)
1988 Láska a podvody - David Garner (Egglestone)
1987 Billie zpívá blues - Norman Bartold (detektiv)
1987 Čínská čtvrť [ČST] - Bruce Glover (Duffy)
1987 Muž, který zradil - Michael Gempart (Ehrill)
1987 Sedmá rota za úplňku [ČST] – Pierre Mondy (Chaudard)
1987 Tři dukáty pro Sarah - Derek Till (druhý soudce)
1986 Brubaker - Lee Richardson (Renfro)
1986 Dva nosáči tankují super (lékař)
1986 Jediný svědek - Pierre Santini (Antoine)
1986 Růžový panter znovu zasahuje [ČST] - Colin Blakely (Drummond)
1985 Byl jsem při tom [ČST] - Richard Venture (Wilson)
1985 Děvčata z venkova - Des Nealon (Brennan)
1985 Prorokovo oko - Wieslaw Golas (Midopak)
1983 Zelený led [kino] - Manuel Ojeda (Costas)
1982 Zkouška orchestru (režisér)
1981 Peníze těch druhých - Francis Lemaire (Torrent)
1980 Moskva slzám nevěří [kino] - Andrej Andejevič Vozněsenskij (sám sebe, recitující básník)
1980 Podivná spravedlnost - Edward Mallory (muž)
1980 Povídka o policajtovi [ČST] - Renato Salvatori (Mario Poncini "Ital")
1980 Šimon a Matouš [ČST] (Nelsonův asistent)
198x Smrt podle počítače - Alexander Kerst (profesor Parter)
-------
1978 Columbo: V nouzi poznáš přítele [ČST] - Richard Kiley (Mark Halperin)
1978 Ctihodné mrtvoly [kino] (svědek)
1977 Důvěra - Leonhard Merzin (Jukka Rahja)
1977 Šakal [ČST] - Vernon Dobtcheff (vyšetřovatel)
1973 Slunečnice [ČST] - Germano Longo (Ettore)
1973 Velký šéf [kino] (John)
1972 Tulák Archimedes - Jean Degrave (obhájce) + Guy Decomble (přednosta stanice metra) + Van Doude (Christian)
1970 Becket - Ivor Dean (mnich) + Graham Stark (papežův sekretář)
-------
1969 Paša [kino] - Philippe Valauris (inspektor)
1969 Senzační prázdniny - Jacques Dublin (Claude)


SERIÁLY:
2014 Da Vinciho démoni [1. série] - John Cording (Otec Bagnone)
2014 Jak jsem poznal vaši matku [9. série] - Edward Herrmann (reverend Robert Lowell)
2014 Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví [3. série] - Fred Tatasciore (Shifu)
2014 Město žen [4.série] - Steven Shaw (Norman)
2013-2014 Vegas [Prima] - Jim O'Heir (bankovní manažer) + Larry Hankin (Victor Ferris)
2012 Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví [2. série] - Fred Tatasciore (Shifu)
2010 Wallander [2. série] [2. díl] - John Rogan (Hans Laurensson)
-------
2009 Kriminálka Las Vegas [9. série] - Bill Cobbs (Harry Bastille)
2007 Gilmorova děvčata [7. série] - Edward Herrmann (Richard Gilmore)
2006 Elisa z Rivombrosy [1., 2. série] - Elio Pandolfi (Otec Abe Van Necker)
2006-2007 Gilmorova děvčata [6. série] - Edward Herrmann (Richard Gilmore)
2005 24 hodin [3. série] - Alan Dale (Jim Prescott)
2005 Gilmorova děvčata [4., 5. série] - Edward Herrmann (Richard Gilmore)
2005-2006 Terra Nostra - José Augusto Branco (doktor Amorine)
2004 24 hodin [2. série] - Alan Dale (Jim Prescott)
2004 Gilmorova děvčata [3. série] - Edward Herrmann (Richard Gilmore)
2004 Vraždy v Midsomeru [7. série] [epizoda 3. Král rybář] - Malcolm Tiemey (Per Hansen)
2003 Daleká cesta za domovem - Rob Rackstraw (Kaštan)
2003 Gilmorova děvčata [2. série] - Edward Herrmann (Richard Gilmore)
2003 Křehké pouto / Rodinné záležitosti [Prima] - Fernando Torres (Aléssio Lacerda)
2003 Okouzlení [4. série] - Gino Lavagetto (advokát Bruno Gentilli)
2002 Gilmorova děvčata [1. série] - Edward Herrmann (Richard Gilmore)
2002-2003 Okouzlení [3. série] - Gino Lavagetto (advokát Bruno Gentilli)
2002 Randall a Hopkirk - Richard Durden (vikář)
2001 Rosalinda - René Muñoz (Florentino Rosas)
2001 Všichni starostovi muži [1. série - epizody 21. - 24., 2. série] - Barry Bostwick (starosta Randall M. Winston Jr.)
2000 Pensacola - Zlatá křídla [2. série] - Charles Cyphers (generál Stabler) + Duke Stroud (admirál Cordwell) + Will Roberts (generál Joynt) + Drew Snyder (generál Dale Cassidy)
2000 Žena zákona [epizoda 10. Kradené děti] - Christian Joseph Mathurin (Jo)
200x Pohotovost [6. série] - Sam Anderson (Dr. Jack Kayson)
-------
1999 Okouzlení [1. série] - Giacomo Piperno (ing. Perilli)
1999 Profesionálové [2. dabing Nova] [epizody V poslední chvíli / Soud, Ve veřejném zájmu] - Allan Surtees (ministr), [epizoda Neuctivý státní zaměstnanec] - Maurice Denham (Sir James Temple)
1999 Případ pro Sam [1. série] - Richard Holden (Grimes) + Al D'Andrea (Cahill O'Connor) + Dana Gladstone (William Hollister), [2. série] - Thomas Kopache (soudce Kenneth "Ken" Linder) + Peter White (Charles Waters)
1999 Žena zákona [epizody 2. Násilí na silnicích, 9. Smrt v kalných vodách] - Philippe Leroy (plukovník Bernard Florent), [epizoda 5. Dvojnásobná vražda] - André Oumansky (Arnaud de la Morais)
1998 Vládci kouzel 2: Země dračího pána - Wei Qiming (mistr Ling) + Wenanty Nosul (Lem)
1998 Všichni starostovi muži [1. série - epizody 1. - 20.] - Barry Bostwick (starosta Randall M. Winston Jr.)
1997 Dalziel a Pascoe [1. série] [epizoda 1. Společenská žena] - Ian Thompson (Willie Noolan)
1997 Krajní meze [2. série] [epizoda 2. Vzkříšení člověka] - Nick Mancuso (Martin), [epizoda 10. Jsou vzdáleni celé světy] - Robert Ito (plukovník Raymond)
1997 Neuvěřitelné příběhy [1. série] [epizoda 8. Kouzelník] – Sid Caesar (Lou Bundlýř), [epizoda 17. Bu bu bu] – Eddie Bracken (Nelson)
1997 Vládci kouzel - Krzysztof Kumor (Correon)
1997 Walker, Texas Ranger [2. série, epizoda 10. Noc gladiátora] - Tom Atkins (Wade Cantrell)
1996 Beverly Hills 90210 [6. série] - Matthew Laurance (Mel Silver)
1996 Divoké srdce - Emilio Cortés (Serafín Campero) + Julio Monterde (mnich Domingo) + Javier Ruán (Guadalupe Cajiga) + (více rolí)
1996 Kojak [Nova] [1. série] [epizoda 12. Poslední zpověď / Poslední obřady za mrtvého kněze] - Jackie Cooper (Frank Mulvaney), [epizoda 16. 18 hodin strachu] - Jack Colvin (Cherneff), [epizoda 19. Návrat z vězení] - Ed Bernard (Watson), [2. série] [epizoda 19. Noc Pirea] - Norman Lloyd (Harry Fein), [5. série] [epizoda 4. Děti k pláči] - Al Ruscio (Jonas Vukich), [epizoda 12. Zabil bych právníka své ženy] - Paul Larson (Larry Morton)
1996 Krajní meze [1. série] [epizoda 5. Horečka bílého světla] - Bruce Davison (Dr. McEnerney), [epizoda 17. Poselství] - Larry Drake (Robert Vitale), [epizoda 18. Já, robot] - Don MacKay (Dr. Link)
1996 Star Trek: Animovaný seriál - DeForest Kelley (doktor Leonard McCoy)
1995 Chobotnice [6. série - Poslední tajemství] - Giancarlo Maestri (prokurátor Benti)
1995 Příběhy Alfreda Hitchcocka [1. série] [5. část: Pomsta] - Loren James (Muž), [8. část: Perfektní plán] - George DiCenzo (Richard), [22. část: Opravdu vydařené narozeniny] - Sandy Ignon (Mory Hartenstein)
1995 To je vražda, napsala [1. série] [epizoda Vražda Sherlocka Holmese] - Brian Keith (Caleb McCallum)
1995 Ve jménu zákona (Dr. Gerhard Lotze)
1994 Hotýlek - Ballard Berkeley (major Gowen)
1994 M.A.S.H. [epizoda Generálův osobní lékař] - Leonard Stone (plukovník Bidwell)
1994-1995 Remington Steele [Premiéra] - Efrem Zimbalist Jr. (Daniel Chalmers) + (další role)
1994 Rybí policie [VHS - Epizoda 1+3] - Héctor Elizondo (Kalamari)
1993 Covington Cross - Paul Brooke (mnich)
1993 Komisař Moulin [epizoda 21. Čest a spravedlnost] - Guy Louret (Marcel Zuccarelli)
1992 Chobotnice [5. série - Jádro problému] - Gianfranco De Angelis (Corvův advokát)
1992 Sever a Jih - Arlen Dean Snyder (generál Sherman)
1991 Chobotnice [ČST] [4. série] (titulky)
1990 Taggart [2. série] [epizoda 2. Obchod se smrtí] - Charles Kearney (Andrew McCormack)
199x Dynastie [6. série] - Charlton Heston (Jason Colby)
199x Robin Hood [3. série] - Phil Rose (mnich Tuck) + Michael Craig (hrabě z Huntingdonu)
-------
1988 Muž bez domova [epizoda 7. Zkouška na smrt] - James Grant (Young)
1988 Profesionálové [ČST] [epizoda Operace Susie] - Alexander Davion (Torres)
1987 Chobotnice [2. série] - Daniel Ceccaldi (Dr. Sorbi)
1987 Místo činu [epizoda Nebezpečný koktejl] – Jürgen Kloth (Gall)
1986 Buď zdráv, šampione! [3. Léto začíná v Roland Garros] - Pierre Lafont (Maurel)
1986 Čáryfuk [1. série] - Brian Wilde (vikář), [2. série] - Jerold Wells (hospodský Bill)
1986 Záhadný pan Duvallier - Guy Grosso (Pibarot)
1985 Dva roky prázdnin [1. dabing ČST] - Michael Berechet (kapitán Hull)
1985 Marco Polo - Henry O (čínský astrolog)
1984 Místo činu [epizoda Fluppyho trik] – Ulrich Faulhaber (Hassert)
1983 Místo činu [epizoda Mrtví necestují zbytečně] – Rüdiger Weigang (Backes)
1982 Dobytí nebe - Pierre Semmler (Hischberg)
1981 Mladý Ramsay [epizoda 6. Žlutý pes] - John Proper (Jack French)
1981 Profesionálové [ČST] [epizoda Člen klanu] - Louis Mahoney (doktor)
1981 Zlatá horečka [epizoda 2. Cikánské zlato] - Ian Dyson (muž), [epizoda 5. Přežít a bojovat] - Max Meldrum (George Williams)
198x Místo činu [epizoda Mrtvý ve sklepě] – Holger Mahlich (Karl Koslowski)
-------
1976-1977 Rivalové Sherlocka Holmese - Ronald Hines (Jonathan Pryde)
1973 Randall a Hopkirk [epizoda 14. Muž odnikud] - James Bree (hostinský Mullet)
1970 Randall a Hopkirk [epizoda 1. Můj zesnulý přítel a společník] - Ronald Lacey (beatník), [epizoda 5. Peníze ke spálení] - Don Vernon (choreograf), [epizoda 9. Poznáváte toho muže?] - Dudley Sutton (Mort Roden)
-------
1967 Abonent na lince U - Jacques Dacqmine (vrchní inspektor Belot)


MINISÉRIE:
2008 Na Západ [Část 1. Cesta ke hvězdám] - Ken Pogue (Abraham Wheeler)
2003 Zaklínač - Jerzy Nowak (Kaplan Vesemir)
2002 Duna [VHS] - Giancarlo Giannini (Imperátor Shaddam Corrino IV)
-------
1991 Pachuť smrti - Terence Edmond (Alan Scully)
-------
1989 Černá věž - Allan Mitchell (plukovník Ridgewell)
1987 Silas - Roger Guillo (kovář)
1986 Co přináší řeka (učitel kreslení v Echuce)
-------
1979 Markýz de Bois-Doré - Jean-François Poron (Guillaume d'Ars)


DOKUMENTY:
2014 Utajená katastrofa Dne D
-------
2004 Bojovníci 2. světové války

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POSTSYNCHRONY

FILMY:
2010 Habermannův mlýn - Zdeněk Braunschläger (farář Keller)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filmy bez udání postavy:
2012 Albatros
2012 Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva
2012 Přiznání jedné dívky
2011 Mořský vlk [DVD]
2011 Rebeka
2010 Bláznivá dobrodružství Robina Hooda
2010 Culpepperovi hoši
2010 Dva Jakeové [ČT]
2010 Experiment [DVD]
2010 Hodný, zlý a divný
2010 Přestupný rok
2010 Solomon Kane
2010 Tajemství mumie
2010 Tekken
2010 Zuřící býk [Nova]
-------
2009 Bídníci [DVD]
2009 Důvěrnosti
2009 Fantom opery
2009 Hudba ze sousedního pokoje
2009 Hranice [DVD]
2009 Odejít jako vrah
2009 Ruslan a Ludmila [DVD]
2009 Sloužit Sáře [DVD]
2009 Veřejný nepřítel č. 1
2008 Aljoša Popovič a Tugarin Zmej [DVD]
2008 Hitlerova SS: Portrét zla
2008 Klid noci [MGM]
2008 Neposlušné srdce
2008 Neptunův trojzubec
2008 Poslední dny generála Pattona
2008 Slavní jezdci
2008 Střemhlav
2008 Viva Maria! [ČT]
2008 Zohan: Krycí jméno Kadeřník
2007 Barevný závoj
2007 Miss Potter
2007 Pistolník [ČT]
2007 Počasí na zítra
2007 Podzimní cesta
2007 Pyramida hrůzy [Cinemax]
2007 Rezident odkrývá karty [DVD]
2007 Rezidentův osud [DVD]
2007 Velká iluze [DVD]
2006 Rukojmí pro vraha / Smrt v patách [Prima]
2006 V jako Vendeta
2006 Vládce knih [Prima]
2006 Vzpoura na Bounty [Prima]
2006 Western Union
2006 Zámotek [Prima]
2005 Jarmark marnosti
2005 Lara Croft - Tomb Raider [Nova]
2005 Pád Třetí říše
2005 Zúčtování
2004 Amadeus [DVD]
2004 Calcium Kid
2004 Frankensteinův syn
2004 Hra o čas
2004 Kmotr [Prima]
2004 Kmotr III [Prima]
2004 Nevinné krutosti [Nova]
2004 Pírka ve větru
2004 Rosamunde Pilcher: Cesty lásky
2004 Rozvod po francouzsku
2004 Správní chlapi
2003 Cizinec [VHS]
2003 Letiště 1975 [ČT]
2003 Smrtící andílci
2003 Zločinné myšlenky
2002 Aladinova dobrodružství / Aladinova lampa [ČT]
2002 Drtivý dopad [ČT]
2002 Hercule Poirot: Záhada na zámku Styles [Prima]
2002 Malý svědek
2002 Pianistka
2002 Protiúder
2002 Spider-Man
2002 Větší než život [Nova]
2002 Zlatá číše [HBO]
2002 Zvíře
2001 Bratři Lu [ČT]
2001 Dítě Medúzy
2001 Falešná hra [VHS]
2001 Gremlins [2. dabing Nova]
2001 Kouzelný poklad
2001 Král Rybář [ČT]
2001 Lawrence z Arábie [ČT]
2001 Mstitel [Nova]
2001 Ohňostroj marnosti [Nova]
2001 Otčina [ČT]
2001 Poslední ostří hoši
2001 Seber prachy a zmiz
2001 Sněhurečka / Ledová víla
2001 Statečné srdce / Srdce hrdiny
2001 Žlutý čáp
2000 Můj pes Skip
2000 Paris a Helena
2000 Propadlí lásce [ČT]
2000 Stříbrný blesk / Stříbrný šíp [Nova]
2000 Velký Jake
200x Romance & Cigarety [Nova]
-------
1999 Akce Titanic / Vyzvednutí Titaniku [ČT]
1999 Černý déšť [Nova]
1999 Hráči [VHS]
1999 Nahoru a dolů
1999 Ruce od krve
1999 Spravedlnost ulice
1998 Batman a Supernula
1998 Spiknutí
1998 V podezření
1998 Věčný příběh
1997 Hercule Poirot: Záhada na zámku Styles [Premiéra]
1997 Hodinář od sv. Pavla [Nova]
1997 Knězova manželka / Manželka pro kněze [ČT]
1997 Smrt jí sluší [Nova]
1996 Desatero přikázání [ČT]
1996 Hrdina proti své vůli [Nova]
1996 Jih proti Severu [HBO]
1996 Jumanji [kino]
1996 Křižáci [Nova]
1996 Nové ruce ďábla
1995 Billy Kid
1995 Diamantový biliár
1995 Doktor Mordrid
1995 I.Q. [VHS]
1995 Podzim Čejenů
1995 Pravdivé zpovědi [Nova]
1995 Smrt obchodního cestujícího [VHS]
1994 Anna Karenina
1994 Bestie
1994 Bez dcerky neodejdu [VHS]
1994 Garwood: Válečný zajatec [VHS]
1994 Griffin a Phoenixová [Nova]
1994 Panenka pro štěstí
1994 Poslíček / Z lásky nebo pro peníze [VHS]
1994-6 Svědek pro obžalobu
1994 Syn Růžového Pantera
1994 Vrabčák Vilík [VHS]
1993 Dokonalý džentlmen
1993 Chaplin [VHS]
1993 Letiště
1993 Zastavení na Missouri [ČT]
1992 Bankéřka
1992 Percyho možnosti
1992 Verdikt
1991 Rim Kok-Čong [3. díl]
1991 Zloději mýdla
1990 Dar života
199x Jezdci po nebesích [Premiéra]
199x Kapesné
199x Katastrofa letu 401 / Duch letu 401 [VHS]
199x Koktejl [Nova]
199x Pomsta draka
199x Svatý
199x Všichni prezidentovi muži [VHS]
-------
1988 Gándhí [ČST]
1988 Za smíchem slzy
1986 Římanka
1985 Zločin Pierra Lacaze
1983 Banovič Strahinja
1982 Attica, stát New York
1982 Teherán-43 [kino]
1980 Jemeljan Pugačov
-------
1979 Inspektor Regan
1979 Železný šéf
1974 Apači [kino]
1973 Velká iluze [2. dabing ČST]
197x Peníze


Seriály bez udání postavy:
2012 Případy detektiva Murdocha [4. série]
2010 Taggart [AXN] [24. série, epizoda 4. Svěřená důvěra]
-------
2008 Taggart [ČT] [22.-24. série]
2007 Zoufalé manželky [2. série]
2004 Můj přítel Monk [1. série]
2003 Chobotnice [10. série]
2003 Navarro [8. série]
2002 Yago, syn džungle
2001-2002 Siska [3.série]
2000 Jistě, pane premiére
2000 Xena [4. série]
2000 Žena zákona [epizoda 11. Justiční omyl]
200x Uprchlík [pilotní díl na VHS]
-------
1999 Profesionálové [2. dabing Nova] [epizoda Na dva pokusy]
1998 Kung Fu: Legenda pokračuje [4. série, epizody 1. Temná vize, 5. Černá vdova, 16. Temná strana Chi, 19. Zajatci v čase, 22. Smím s vámi mluvit?]
1998 To je vražda, napsala [7. série]
1998-1999 To je vražda, napsala [8. série]
1998 Walker, Texas Ranger [3. série, epizody 21. Případ uzavřen, 22.-23. Návrat do minulosti]
1997 Krajní meze [2. série, epizoda 5. Duch nad hmotou]
1997 Kung Fu: Legenda pokračuje [3. série, epizody 1. Vstupní rituál, 4. Sing Lingův návrat, 5. Štvanice, 6. Pistolníci, 8. Terč, 9. Občan Caine, 10. Zemětřesení]
1997 Melrose Place [4. série]
1997 Neuvěřitelné příběhy [1. série] [epizoda 11. Veselé Vánoce]
1997 To je vražda, napsala [6. série]
1996 Chobotnice [7. série - Vyšetřování smrti komisaře Cattaniho]
1996 Kojak [Nova] [1. série, epizody 5. Dívka v řece, 7. Úplatkář, 10. Polda v kleci, 14. Zemřeš dřív, než si to někdo uvědomí], [2. série, epizody 1. Výkupné / Vraždy v čínské čtvrti, první část, 2. Výkupné / Vraždy v čínské čtvrti, část druhá ], [4. série, epizoda 15. Kmotřenec]
1996 Krajní meze [1. série, epizoda 8. Živé peklo]
1995 Místo činu [ČT] [epizoda Případ Schimanski]
1995 Rybí policie [VHS - Epizoda 4+5]
1995-1996 To je vražda, napsala [3., 4. série]
-------
1989 Detektiv Pepe Carvalho [epizoda 1. Smrt pérové váhy]
1986 Policejní komisařství [epizoda 2. Ztráta paměti]
1986 Zvláštní oddělení K1 [epizoda 4. Vrah s květinou]
1983 Třetí host
1980 Curro Jiménez [epizoda 1. Převozník z Cantillany]
-------
1970 Zadáno pro Alfreda Hitchcocka
-------
1968 Dickensovy povídky [epizoda 10. Generálka]


Minisérie bez udání postavy:
2008 Já, Claudius [DVD]
-------
1988 Černá ovce
-------
1978 Caravaggio

Posledni aktualizace 22.08.2015
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2045
Registrován: 30 kvě 2008 19:35

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod HonzaXXII » 09 led 2009 19:09

1995 Komando [dabing Nova] (Arius)
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1816
Registrován: 11 čer 2008 18:47
Bydliště: Brno

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod Lukáš V. » 12 led 2009 18:02

1996 Všichni starostovi muži [dabing ČT] (starosta Randall M. Winston Jr.)
Lukáš V.
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 pro 2008 23:48

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod Carney » 11 říj 2009 13:12

SERIÁLY:
198x Černá věž [dabing ČST Praha] - Allan Mitchell (plukovník Ridgewell)
Carney
 
Příspěvky: 632
Registrován: 14 zář 2008 08:26

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod Papo » 11 led 2010 19:53

Příbuzní: Ivanka Devátá (1. manželka), Růžena Merunková (2. manželka), Lukáš Hlavica (mladší syn), Anna Bendová (dcera)
Obrázek
Uživatelský avatar
Papo
 
Příspěvky: 975
Registrován: 01 lis 2008 07:43
Bydliště: Trenčianske Teplice, SR

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod Joe Black » 30 led 2010 23:27

Dovolil jsem si doplnit rodinu. Jen se zeoptám, zda-li je i dcera dabingově činná? (jinak ji můžeme smazat)
Uživatelský avatar
Joe Black
 
Příspěvky: 5353
Registrován: 03 čer 2008 20:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod Budy » 30 led 2010 23:34

Joe Black píše:Dovolil jsem si doplnit rodinu. Jen se zeoptám, zda-li je i dcera dabingově činná? (jinak ji můžeme smazat)

Tady na fóru je pouze tenhle film DOA: Na život a na smrt.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Budy
 
Příspěvky: 4966
Registrován: 18 kvě 2008 17:59

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod ReDabér » 31 led 2010 13:02

Musíte hledat i pod Annou Hlavicovou: Taxi.
Uživatelský avatar
ReDabér
 
Příspěvky: 5551
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod Joe Black » 31 led 2010 18:32

Jak se tedy jmenuje? Bendová nebo Hlavicová? Aby se to patřičně upravilo.
Uživatelský avatar
Joe Black
 
Příspěvky: 5353
Registrován: 03 čer 2008 20:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně

Re: Miloš Hlavica

Příspěvekod ReDabér » 01 úno 2010 11:19

Už Bendová.
Uživatelský avatar
ReDabér
 
Příspěvky: 5551
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha

Další

Zpět na E-H - Profily dabérů a režisérů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník







Edna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály