Thor: Ragnarok / Thor: Ragnarok

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2269
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Thor: Ragnarok / Thor: Ragnarok

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: První Avenger, Avengers, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svět, Captain America: Návrat prvního Avengera, Strážci Galaxie, "Daredevil", Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, "Jessica Jones", Captain America: Občanská válka, Doctor Strange, Strážci Galaxie Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Black Panther, Avengers: Infinity War, Ant-Man a Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Daleko od domova, 'WandaVision', 'Falcon a Winter Soldier', "Loki", Black Widow, "Co kdyby...?", Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, Eternals, 'Hawkeye', Spider-Man: Bez domova, 'Moon Knight', Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, 'Ms. Marvel', Thor: Láska jako hrom, "Já jsem Groot", "She-Hulk: Neuvěřitelná právnička", Vlkodlak: Noční lovec, Black Panther: Wakanda nechť žije, Strážci Galaxie: Sváteční speciál, Ant-Man a Wasp: Quantumania, Strážci Galaxie: Volume 3, 'Tajná invaze'

DABING: Kino

V českém znění: Jan Maxián - Chris Hemsworth (Thor), Lumír Olšovský - Tom Hiddleston (Loki), Martina Preissová - Cate Blanchett (Hela), David Suchařípa - Idris Elba (Heimdall), Ivan Trojan - Jeff Goldblum (Velmistr), Vendula Příhodová - Tessa Thompson (Valkýra), Martin Preiss - Karl Urban (Skurge), Pavel Šrom - Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Jiří Plachý - Anthony Hopkins (Odin), Josef Pejchal - Benedict Cumberbatch (Doctor Strange), Jaroslav Plesl - Taika Waititi (Korg), Zuzana Slavíková - Rachel House (Topaz), Jiří Schwarz - Clancy Brown (Surtur), Ondřej Veselý - Tadanobu Asano (Hogun), Petr Gelnar - Ray Stevenson (Volstagg), Dalimil Klapka - Stan Lee (Holič), Václav Rašilov - Luke Hemsworth (herec Thora), Michal Jagelka - Matt Damon (herec Lokiho), Jiří Štěpnička - Sam Neill (herec Odina), Jitka Moučková - Scarlett Johansson (Nataša Romanovová / Black Widow), Tereza Bebarová, Lenka Gmitrová, Michal Gulyáš, Marek Hrazdil, Lukáš Jindra, Kateřina Jindrová Zítková, Klára Kuklová, Marie Kuklová, Petr Macháně, Martin Rota, Martina Šťastná, Martin Večeřa, Nikola Votočková, Antonín Vrňák, Karel Zima

Překlad: Vojtěch Kostiha
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk: Guillermo Teillier, Lukáš Polifka
Výsledný mix: Shepperton International
Kreativní supervizor: Maciej Eyman
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2017
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 03 led 2022 17:49, celkem upraveno 13 x.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od jackb »

Jagelka je úplně jasněj - cameo toho herce je už delší dobu potvrzené a Štěpnička si podle mě dábne Sama Neilla
fabec122
Příspěvky: 1551
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od fabec122 »

Zrovna nedávno mě napadlo, že Ondřej Veselý je dobrý herec s příjemným hlasem, že by se mohl vyzkoušet v dabingu, tak, a už je to tady 8-) :D
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od jackb »

Nemůžu si pomoc, ale nechceš kazit překvápko, ale poslední uvedená role je mega-spoiler, protože o účasti téhle postavy se za celou dobu nikde nic nepsalo a nikdo netušil, že tam bude a tohle překvápko zkazíš bez problému.
elbrambo2812

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od elbrambo2812 »

Dám jí tedy pryč, ale mě to takhle přišlo. Ta postava není nová a už vůbec to není mega nečekaný, že se ve filmu objeví... navíc každý snad pozná podle jména dabérky, o koho jde (nebo by MOHLO jít, ve filmu asi Rosse a Wasp neuvidíme).
pajas99
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2016 18:55

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od pajas99 »

Tak ten dabing vypadá docela zajímavě. Mám velkou radost z Martiny Preissové, v Letopisech z Narnie byla podle mě úplně dokonalá. Jeji hlas se k záporákum prostě hodí a rád si jí po dlouhé době poslechnu. Trochu nezvyklá kombinace Goldblum-Trojan, na tohle spojení si budu muset trochu zvyknout. Byl bych upřímně radši kdyby ho nadaboval třeba pan Trávníček, ten zatím žádnou roli nemá. Škoda, že už tady není pan Pelzer ten v druhém díle odvedl skvělou práci, na druhou stranu je dobře, že se vrací pan Plachý, takže Odin nebude mít nového dabéra. Samozřejmě je super že jsou dodrženy vracející se postavy, takže za tenhle dabing palec nahoru. Uvidíme jak to nakonec dopadne.
-kNiGHT-
Příspěvky: 446
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od -kNiGHT- »

Z toho co se píše tak Jagelka bude Matt Damon (Asgardský herec co stvárňuje Lokiho). Ono stejně pro ty kdož neviděli v životě Dogma je to buřt.

btw když se chci nechat něčím překvapit tak snad o tom vůbec nečtu, ne? Spoilování je pro děcka. Tady se shromažďují informace...
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od therak »

Je zajímavé, že už uplynulo tolik dnů od premiéry a nikdo se ještě nepodělil o dojmy. Tak budu první.

Základem pro mě bylo, aby byl obsazen Olšovský, což klaplo. Jeho výkon spolu s Maxiánem byl skvělý. Také Šrom na Hulkovi konečně dostal více prostoru. Opravdu velice mile mě překvapil Josef Pejchal na Strangeovi, protože ve vlastním filmu mě nějak neoslovil. Cumberbatch má prostě takový velmi specifický, těžko napodobitelný hlas. Tady ho ale musím vyzdvihnout, protože hlasově se položil níž a přiblížil se originálu. Když jsem si představil hlas Cumberbatche, tak teď mi tam Pejchal skvěle seděl. Dále také potěšil návrat Plachého na Odina. Na začátku, když mluvil jako Loki, tak jsem si místy myslel, že slyším pana Brabce. Takže skvělé. Ze starých známých je tady ještě Heimdall, ze kterého se stal Pes ze Hry o trůny. Prostě k přeobsazení došlo již ve Věku Ultrona a s tím se nedá již nic dělat. Volba Suchařípy ale také není špatná.

Z nových rolí je zde dále obsazení Skurge a Hely. Papírově to vypadalo opět na další experiment, ale ve výsledku to bylo v pořádku. Prostě hlasová podobnost s originálem tam byla. Příhodovou na Valkýru porovnat s originálem nemůžu, ale hlasově bych také nic nevytýkal. Její výkon byl dobrý. A Plesl, ten se vyloženě na komické role hodí. Je ale škoda, že zatím byl obsazován je Žďánským. Rozhodně by mohl dabovat víc a nejen pod jeho křídly.

No a nakonec si dovolím jedinou negativní kritiku. Ač se jméno Ivana Trojana v dabingu vyjímá a vždy přitáhne pozornost, zde měl být obsazen někdo jiný. Ať už je to jeho hlasem nebo tím, že dabuje opravdu jen tak málo a výrazné role, zde prostě vyčníval, nepasoval, nezapadl, nebo ať už se to podá jakkoli. Rozhodně nekritizuji výkon, protože ten byl očekávaně skvělý, ale prostě pořád mně naskakoval obličej Trojana, Jacka Bauera (24 hodin) a nebo ještě hůř Marlina z Nema :D . Právě zde si myslím, že klidně mohl být obsazen Trávníček. V této souvislosti by mě velice zajímalo, jaký byl užší výběr na Velmistra; ten TOP 3, který se posílal Disneymu. Ale to je samozřejmě top secret.

Ve výsledku můžu říct, že jsem byl velmi spokojen. Oprostím se od zášti vůči údajnému Disney vlivu (chytří vědí, kde je zakopaný pes) a přiznám, že celkový výsledek byl skvělý právě jen s tou osobní výtkou vůči Velmistrovi. Vidět film a i film s dabingem rozhodně stojí za to.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od Ištván87 »

POZOR, KOMENTÁŘ OBSAHUJE NĚJAKÉ TY SPOILERY. Tak už jsem asi přišel na to, proč je tu tak málo názorů na dabing. Většinou se tu názory kupí, pokud je co kritizovat a to tady není. Ano, dokonce i Josef Pejchal se o kus zlepšil (ale ještě by to chtělo. Hloubkou hlasu je výborný, ale určitě by zvládnul ještě malinko zapracovat na hláškách) a nováčci byli vynikajíci snad všichni. Trochu jsem se obával Matiny Preissové, protože třeba v Letopisech Narnie mi její výkon trošku drhnul. Obavy byly zbytečné, protože je správně jedovatá, umí prodat hlášky a má zatraceně sexy hlas. Totéž platí pro Vendulu Příhodovou, která mě hodně mile překvapila. Jaroslav Plesl byl naprosto vynikající a ještě měl jednu z nejlepších hlášek v celém filmu ("Mrkev v zimě, ty si ho roztočíš??!!!") - navíc souhlasím, že by měl dabovat častěji. Martin Preiss standardně výborný, ačkoliv ta postava neměla zas tolik zajímavých momentů (kromě úplně první scény). Michal Jagelka super, stejně jako Jiří Štěpnička. Ten sice daboval už tři postavy, ale na tenhle fórek v podobě dabingu Sama Neilla se hodil zdaleka nejvíc. :D Ovšem asi zdaleka nejlepší z nováčků byl nejspíš Ivan Trojan. Ten si veškeré scény bez problémů kradl pro sebe. Na tohohle úchylného magora byl k nezaplacení. Myslím, že k Jitce Moučkové už můžete bez obav přiřadit postavu. Byla to hezká scéna, ale že by to bylo nějaké důležité překvapení, to zas ne. A bylo docela vtipné, že Nikola Votočková, ač bohužel nedabovala Darcy, tak tu řekla asi jednu větu a to zrovna tu, že je škoda, že Jane Thora opustila. :D Co se týče navrátilců, tak chválit třeba Lumíra Olšovského by bylo nošení dříví do lesa. Stejně tak Jan Maxián je vynikající. Sice skoro nikdy nedokáže zakřičet, ale to se dá přežít. Hlavně že skvěle hláškuje. Jiří Plachý taktéž potěšil a jeho první scéna byla po dabingové stránce naprosto úžasná. A pak tu máme v AoU přeobsazeného Heimdalla, k němuž (zejména v tomhle díle, kdy vypadá dost zanedbaně a trochu unaveně, zároveň je však ještě drsnější než kdy dřív) David Suchařípa sedí přímo perfektně. Zkrátka a dobře, vynikající dabing.
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 06 úno 2018 19:19, celkem upraveno 1 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2603
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Thor: Ragnarok

Příspěvek od KOMZA »

Tak já se nakonec do kina na film nedostanu, budu tedy muset počkat na DVD, dostala jsem ovšem úkol od kamarádky (která mimochodem dabingu moc neholduje, ale Marvel sleduje s dabingem kvůli mladší sestře, prý), abych sem vyřídila její názor, tak cituji:
Thor i Loki jsou oba naprosto boží, vypadají a i teda zní úžasně, Strange vlastně taky a velmistr je úplně nejvíc, strašně super!
No, tak to by bylo takové laické shrnutí dabingu, což podle mě ovšem potěší! :D Za sebe říkám, že se dle recenzí na film opravdu těším a stejně tak na dabing, protože to obsazení se mi moc líbí a jak vidím, zdejší šťastlivci, kteří film už viděli, jsou taktéž spokojeni! :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“