E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Lukiz »

Reno_CZ píše:
Rambo píše:čo to veď to nieje povodni dabing,čo je toto za chuj
Pokud je tam ÚPF uvádí a ETho dabuje Fišer tak to je původní
Ano, je to ono. A v roli "Elieta" je zmíněn Jakub Štěpán (- tedy v úvodním postu uveden jen jako J. Štěpán).
Uživatelský avatar
Marian21
Příspěvky: 166
Registrován: 21 srp 2009 22:47

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Marian21 »

mne sa najviac páči ten 2. dabing pre VHS. Možno preto, že som si naňho zvykol, lebo film som videl prvýkrát na VHS, ktorú mám doma... ;)
Uživatelský avatar
Skoluda
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2010 23:23

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Skoluda »

Mozno by mohlo niekoho zaujimat, ze sa mi dostalo do ruk Blu-ray s filmom E.T. Jedna sa o fanuskovsky mastering, kde je v HD kvalite kinoverzia a aj "vylepsena" SE verzia. Zvuk je EN + cz titulky a taktiez vsetky tri CZ dabingy a vsetko je v 5.1 Dolby Digital. Jednoducho pozliepane veci z predchadzajucich prispevkov na jednom mediu.
Naposledy upravil(a) Skoluda dne 21 lis 2014 21:10, celkem upraveno 1 x.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Lukiz »

Podle reakcí tady a jinde 3. dabing nevyšel na DVD (tam byly jen titulky), ale pouze na VHS. Prosím o opravu v úvodním příspěvku.
Uživatelský avatar
Skoluda
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2010 23:23

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Skoluda »

Pomajz ma opat pravdu. Eliot po zhliadnuti E.T.-ho hovori:
1. dabing: No nééé
2. dabing: Pane bože
3. dabing: Ó bože
takze jednoznacne tretí dabing, ale pravdepodobne skrateny na kinoverziu (nastastie stacilo asi vypustit iba par pridanych nadabovanych scen)
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od -kNiGHT- »

Tak dalo se to cekat ze na BluRay vydaji posledni dabing z roku 2002, ktery sestrihaji na theatrical delku filmu. Ten byl vyroben na tzv "The 20th Anniversary release", kde bylo udelano spousta grafickych uprav vcetne smazanych zbrani v rukou policistu a ty nahradili v kazde scene vysilackou. Taky tam predelali ETho do CGI. Kazdopadne na Bluray vysla ta puvodni neupravena kinoverze se vsema "nedokonalostma".
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Historik
Příspěvky: 2788
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Historik »

E.T. pravděpodobně s původním kinodabingem pro 35 mm kopie poběží v Ponrepu 12.4.2013 ve 20:00 a též 28.4.2013 v 15:30.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od HonzaXXII »

Jestli je to pravda, tak tam jedu. :-: Ale asi to bude apríl,co :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Historik
Příspěvky: 2788
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Historik »

Apríl to samozřejmě není, jen Ponrepo se s výjimkou našeho někdejšího dabingového cyklu českými verzemi blíže nezabývá, takže nikdy nelze dopředu tvrdit, o jaký půjde dabing či titulky (někdy dojde i k záměnám v důsledku chyb v databázích a podkladech, třeba je ohlášen dabing a film je nakonec titulkovaný). Protože však filmy tohoto typu běží téměř výlučně z dobových fondů, jde o české distribuční kopie. U tohoto filmu je uvedena česká verze a 35 mm kopie byly dabované (titulkované 70 mm nelze v Ponrepu technicky promítnout), takže je prakticky jasné, že půjde o kinodabing.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Džejňulka »

Kdo byl dneska taky v Ponrepu? :) 1. dabing opravdu super a vlastně celý zážitek z kina skvělý.
Dabér Elliota mi připomínal chvíli Tomáše Holého :)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“