Gargamel

Databáze animovaných postav (A-H) a jejich dabérů
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2633
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Gargamel

Příspěvek od Pan X »

Obrázek
Info: CV | W
Zajímavost: V orig. verzi ho mluvil Paul Winchell a Rainn Wilson

1.Jiří Císler ("Šmoulové" [ČST Dabing, Nova dabing]) & Zbyšek Pantůček ("Šmoulové" [Barrandov-1. série])
2. Petr Meissel ("Šmoulové" [Barrandov - od 1. série do 9. série])

Jiří Hromada (Šmoulové - strašidelný speciál)
Jiří Lábus (Šmoulové: Zapomenutá vesnice)
Rudolf Kubík ("Šmoulové" (2021))
Václav Knop (Šmoulokoleda)
Naposledy upravil(a) Pan X dne 11 kvě 2023 22:35, celkem upraveno 27 x.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4723
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gargamel

Příspěvek od Newmy »

Pokud vím, tak v novém filmu se animovaný Gargamel nevyskytoval. Nebo jsem něco přehlídl? :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gargamel

Příspěvek od ReDabér »

Ne, hrál ho herec, tudíž prosím o jeho smazaní jak z profilu, tak z ankety, spojené s úpravou profilu podle pravidel.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Gargamel

Příspěvek od Manche »

HonzaXXII píše:Přimlouvám se za křížek. Dát Císlera pod ty dva co Gargamela zmrvili, to snad ne.
Taky s tím křížkem souhlasím. Gargamel v podání pana Císlera byl naprosto dokonalý, jedna z nejlíp nadabovaných animovaných postav dle mě. Nic proti zbylých dabérům, ale už pan Pantůček byl poměrně mizerná volba a pan Meissel byl ještě o stupeň horší...
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Gargamel

Příspěvek od Vladajsoucna »

Především Meissel z něj udělal neposlouchatelného kastráta, nechápu, proč nevybrali třeba vočkovského Jana Vondráčka, jehož hlas by ke Gargamelovi celkem sedl. I když geniálnímu Císlerovi se už těžko kdo vyrovná.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Gargamel

Příspěvek od Manche »

Vladajsoucna píše:Především Meissel z něj udělal neposlouchatelného kastráta, nechápu, proč nevybrali třeba vočkovského Jana Vondráčka, jehož hlas by ke Gargamelovi celkem sedl. I když geniálnímu Císlerovi se už těžko kdo vyrovná.
Jan Vondráček by mohl být dobrá volba, mě kdysi napadlo, že marný by na Gargamelovi nemusel být třeba Bedřich Šetena, ten taky umí záporáky výborně anebo dle mého názoru by špatný nebyl třeba Jiří Zavřel, který bohužel už není mezi námi... :(
Aizen25
Příspěvky: 92
Registrován: 28 zář 2012 21:15

Re: Gargamel

Příspěvek od Aizen25 »

Dobrá náhrada by byl i Jiří Schmitzer,který se navíc stejně jako Císler moc v dabingu neukázal a kdyby ještě dokázal udělat ten hlas jako před 18 lety,když daboval ve Lvím Královi Scara,tak bych řekl,že by to dost dobře pasovalo.
Angus MacGyver
Příspěvky: 375
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Gargamel

Příspěvek od Angus MacGyver »

Napadl mne jako dobrá volba Jaroslav Sypal, má takový nakřáplý hlas už v základu a už je to muž v plné zralosti, tak by nemusel mluvit tak vysoko, aby Gargamel zněl jako eunuch... Co Vy na to?
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Gargamel

Příspěvek od Manche »

Jak tak teď koukám na Gumídky, tak mě napadlo, že by na Gargamela mohl sedět Jiří Plachý. Přece jen Gargamel i kníže Ignor jsou charakterově docela podobní a v Gumídkách byl pan Plachý skvělý...
jajda0
Příspěvky: 234
Registrován: 04 led 2012 20:17

Re: Gargamel

Příspěvek od jajda0 »

Mám jednu DVD kazetu s filmem Ošklivé káčátko, elfové a draci a tam byl jistý hlas (taky čaroděj) a ten byl hlasově podobný (až identický a říkám podobný!) k Jiřímu Císlerovi, což byl pro mne šok. Samozřejmě to je logoiké, že někdo jiný, tak jsem to slyšel nejdřív v roce 2008 a pak jsem se znovu kouknul ještě v 2013, a fakt hlasově podobný. Nevím ale kdo to je, podle věku bych to tipoval na Jiřího Brože, ale zase jsem ten hlas slyšel ještě v dílech Místo činu: Mnichov, a tak bych to tipoval na Tomáše Saghera, ale zase je problém, že to je ten typ dabérů, co dabuje spíš německé a méně známé filmy.

Co se týče Petra Meissela, tak mojí mámě to zněl jako Lábus, což by mně osobně nikdy nenapadlo. Kdyby to fakt byl Lábus, tak to by u Gargamela by byly stejný pocity jako u Louise de Funése. Ale zase přece jenom, Lábus dabuje pouze to, s čím je známý, a je náročný, takže bych ho neočekával. Krom toho, dabing si vybírají sami dabéři, a ne firma, proto je dnes dabing takový jaký je.
Odpovědět

Zpět na „A-H“